“Gənclərin həyatında psixologiyanın rolu” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib
AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası və Bakı Dövlət Universiteti Tələbə Həmkarları İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə universitetin Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin tələbə və magistrləri üçün “Gənclərin həyatında psixologiyanın rolu” mövzusunda maarifləndirici elmi seminar təşkil olunub.
Tədbirdə AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, dosent Famin Salmanov bildirib ki, elmin təbliği məqsədi daşıyan bu cür marifləndirici seminarların əhatə dairəsi getdikcə genişlənməkdədir. Seminarlar demək olar ki, bütün elm sahələrini əhatə edəcək. Şura sədri bu gün təqdim olunacaq məruzənin olduqca aktual problemə həsr edildiyini vurğulayıb.
Bu il AMEA-da magistratura təhsilinə 60-dan çox ixtisas üzrə qəbulun aparılacağını söyləyən F.Salmanov qeyd edib ki, universitet tələbələrinin qəbulda iştirak etməsi onların elmi fəaliyyətlərində geniş imkanlara yol açacaq.
Daha sonra AMEA Fəlsəfə İnstitutunun Sosiologiya və psixologiya şöbəsinin elmi işçisi Elnur Rüstəmov seminarın mövzusu üzrə geniş təqdimatla çıxış edib, tələbələrin suallarını cavablandırıb.

Был организован просветительский научный семинар на тему «Роль психологии в жизни молодежи»
При совместной организационной поддержке Совета молодых ученый и специалистов НАНА и Профсоюзной организации студентов Бакинского государственного университета (БГУ) состоялся просветительский научный семинар на тему «Роль психологии в жизни молодежи», предназначенный для студентов и магистров факультета социальных наук и психологии БГУ.
На мероприятии председатель Совета молодых ученых и специалистов НАНА, доцент Фамин Салманов отметил, что сфера охвата подобных просветительских семинаров, преследующих цель пропаганды науки, постепенно расширяется. Также отмечалось, что в семинарах будут охвачены все сферы науки. Председатель совета сообщил, что доклады, которые будут представлены на семинаре, посвящены очень актуальной проблеме.
Отметив, что в текущем году в магистратуру НАНА ожидается прием по более 60 специальностям, Фамин Салманов подчеркнул, что участие в приеме студентов университета откроет для них широкие возможности в дальнейшей научной деятельности.
Далее научный сотрудник Отдела социологии и психологии Института философии Эльнур Рустамов выступил с презентацией по теме семинара и дал ответы на вопросы студентов.