“Gənclərin həyatında psixologiyanın rolu” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib
AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası və Bakı Dövlət Universiteti Tələbə Həmkarları İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə universitetin Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin tələbə və magistrləri üçün “Gənclərin həyatında psixologiyanın rolu” mövzusunda maarifləndirici elmi seminar təşkil olunub.
Tədbirdə AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, dosent Famin Salmanov bildirib ki, elmin təbliği məqsədi daşıyan bu cür marifləndirici seminarların əhatə dairəsi getdikcə genişlənməkdədir. Seminarlar demək olar ki, bütün elm sahələrini əhatə edəcək. Şura sədri bu gün təqdim olunacaq məruzənin olduqca aktual problemə həsr edildiyini vurğulayıb.
Bu il AMEA-da magistratura təhsilinə 60-dan çox ixtisas üzrə qəbulun aparılacağını söyləyən F.Salmanov qeyd edib ki, universitet tələbələrinin qəbulda iştirak etməsi onların elmi fəaliyyətlərində geniş imkanlara yol açacaq.
Daha sonra AMEA Fəlsəfə İnstitutunun Sosiologiya və psixologiya şöbəsinin elmi işçisi Elnur Rüstəmov seminarın mövzusu üzrə geniş təqdimatla çıxış edib, tələbələrin suallarını cavablandırıb.

Educational seminar on "The role of psychology in the lives of young people"
ANAS Council of Young Scientists and Specialists and Students Trade Union Organizations of Baku State University (BSU) hosted the educational research workshop on "The role of psychology in the life of young people", destined for students and masters of the Faculty of social sciences and psychology BSU.
At the event, Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS, associate professor Famin Salmanov said that, the scope of these educational workshops that aim to promote science, are gradually expanding.
It was also noted that, all areas of science will be covered in the seminars. Chairman of the Council said that, the reports which will be presented at a seminar devoted to a very topical issue.
Famin Salmanov has emphasized that, in the current year the magistracy of ANAS is expected reception on more than 60 specialties participation in enrollment of students of university will open for them ample opportunities in scientific activity.
Next, scientific researcher of the Department of Sociology and Psychology of the Institute of Philosophy Elnur Rustamov delivered a paper on the topic of the seminar and respondent questions of students.