Martın 7-də AMEA-nın Əsas binasında Rəyasət Heyəti nəzdində Azad Həmkarlar İttifaqının təşkilatçılığı ilə 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr edilmiş tədbir keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın elmi müəssisələrinin Həmkarlar Təşkilatlarının 13 qadın sədri iştirak edirdi.
Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, professor İsa Alıyev, bu qurumun sədr müavinləri - hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov və Səyyar Abdullayev akademiyanın ictimai-mədəni həyatında fəallığı ilə seçilən qadın əməkdaşları Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik ediblər.
Cəmiyyətdə və ailədə qadınların rolundan danışan professor İ.Alıyev onların mənəvi dayaq olduqlarını söyləyib. Vurğulayıb ki, Prezident İlham Əliyevin yürütdüyü siyasət nəticəsində bu gün qadınlara ictimai həyatın bütün sahələrində bərabər imkanlar yaradılmışdır. Qadınların bütün sahələrdə kişilərlə bərabər geniş təmsil olunmaları ölkəmizdə dövlət səviyyəsində onlara göstərilən ehtiramın və diqqətin bariz nümunəsidir.

On March 7, at the Main building of ANAS Free Trade Union of Presidium Administration organized an event devoted to 8 March –International Women Day.
Event brought together 13 chairwomen of Trade Unions in the scientific institutions of ANAS.
Chairman of Free Trade Union Professor Isa Aliyev congratulated female associates of ANAS on the occasion of this day. He stressed out the role of women in a society and in a family, and appreciated them as moral supporters. As a result of policy pursued by President Ilham Aliyev in all spheres of public life the women have equal opportunities today. A wide range of women's equal participation with men in all areas of the country is an obvious evidence of respect and attention to them at the state level.