“İqlim dəyişikliyinin bitki biomüxtəlifliyinə təsiri” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
02.05.2017 14:56
19-21 sentyabr 2017-ci il tarixlərində Bakı şəhərində AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin, Dendrologiya İnstitutunun, Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti Yaşıllaşdırma İdarəsi və Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “İqlim dəyişikliyinin bitki biomüxtəlifliyinə təsiri” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransın məqsədi dünyanın müxtəlif ölkələrində iqlim dəyişikliyinin bitki biomüxtəlifliyinə təsiri üzrə tədqiqat aparan alimləri bir araya gətirmək və gələcək tədbirlər planı hazırlamaqdır.

“The effect of climate change on the plant biodiversity” international scientific conference to be held
02.05.2017 14:56
International Conference on “The impact of climate change on the plant biodiversity” will be held in Baku city by joint organization of the Institute of Dendrology, ANAS Department of Biological and Medical Sciences, the Greening Department of Baku City Executive Power and the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan on September 19-21.
The aim of the conference is to bring together world scientists engaged in climate change in protection of plant biodiversity and prepare action plans against it.