“İqlim dəyişikliyinin bitki biomüxtəlifliyinə təsiri” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
02.05.2017 14:56
19-21 sentyabr 2017-ci il tarixlərində Bakı şəhərində AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin, Dendrologiya İnstitutunun, Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti Yaşıllaşdırma İdarəsi və Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “İqlim dəyişikliyinin bitki biomüxtəlifliyinə təsiri” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransın məqsədi dünyanın müxtəlif ölkələrində iqlim dəyişikliyinin bitki biomüxtəlifliyinə təsiri üzrə tədqiqat aparan alimləri bir araya gətirmək və gələcək tədbirlər planı hazırlamaqdır.

Состоится международная научная конференция на тему «Влияние изменения климата на биоразнообразие растений»
02.05.2017 14:56
19-21 сентября 2017 года в городе Баку при совместной организационной поддержке Института дендрологии, Отделения биологических и химических наук НАНА, Управления по озеленению Исполнительной власти города Баку, Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики состоится международная научная конференция на тему «Влияние изменения климата на биоразнообразие растений».
Цель конференции - собрать ученых, проводящих исследования в области влияние изменения климата на биоразнообразие растений в различных странах мира, и подготовить план мероприятий.