Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin növbəti sayı 5 may 2017-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Yeni sayda AMEA Rəyasət Heyətinin 2016-cı il üzrə elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinə həsr olunmuş Ümumi yığıncaqda Nizami Gəncəvi adına qızıl medalların və adlı mükafatların təqdim olunması, Lənkəranda “XX əsrdə türk-müsəlman xalqlarına qarşı soyqırımları” konfransı və Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin konfrans iştirakçılarına müraciəti, Heydər Əliyevə həsr olunmuş II Respublika elmi konfransı haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Qəzetdə AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə keçirilən seçkilərin nəticələri, Avstriyanın paytaxtı Vyana şəhərində keçirilmiş Avropa Geoloji Elmlər İttifaqının Baş Assambleyasının iclası, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin İvane Javaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universitetində keçirilən Avropanın qabaqcıl alimlərinin tədqiqatlarını dəstəkləyən Avropa Tədqiqatlar Şurasının 10 illik fəaliyyətinin nəticələrinə həsr olunmuş toplantı, AMEA Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunda keçirilən beynəlxalq ekspertlərlə görüş, Azərbaycan-Türkiyə coğrafiya günləri, görkəmli alim və pedaqoq Ağamusa Axundovun 85 illik yubileyi münasibətilə “Ağamusa Axundov və Azərbaycan filologiyası” mövzusunda keçirilən beynəlxalq konfrans haqqında məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the newspaper "Science" published
On May 5, 2017 another issue of the newspaper "Science" was published, which is the printing organ of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
The new issue highlights the the materials dedicated to the presentation of the Gold Medal after Nizami Ganjavi and the nominal awards of ANAS at the General Meeting, timed scientific and scientific-organizational activities of the Presidium of ANAS in 2016, the conference "Genocides against the Turkic-Muslim peoples in the 20th century" in Lankaran and the address of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the conference participants, the II Republican scientific conference dedicated to Heydar Aliyev.
The newspaper provides information on the results of the elections held in full members and corresponding members of ANAS, information about the meeting of the General Assembly of the Union of European Geological Sciences held in the Vienna, Austrian, information on the participation of the delegation headed by the Vice President of ANAS, academician Ibrahim Guliyev, Devoted to the results of the 10-year activity of the supporting research of the advanced European scholars of the Research Council of Europe, held at the Tbilisi State University Ivane Javakhishvili and others.
The new issue also includes articles on "With the wisdom of Nizami", "Between chaos and creation", "Strategic mission", "Forgotten holiday", "To the 100th anniversary of Enver Alikhanov", "The researcher of the history of musical culture", "The factor of global importance" , "Cooperation with the UN", "March for Science", etc.