Hadi Qaraçayın “Barışa inanma, Fərihcəm” adlı kitabının təqdimatı olub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının təşkilatçılığı ilə Güney Azərbaycan mühacir şairi Hadi Qaraçayın “Barışa inanma, Fərihcəm” adlı kitabının təqdimatı keçirilib.
Tədbirdə kitabı nəşrə hazırlayan Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Esmira Fuad çıxış edərək müəllif haqqında məlumat verib. Qeyd edib ki, Hadi Qaraçay Güney Azərbaycanda və bütün türk dünyasında milli ruhun daşıyıcısı kimi xarakterizə olunur.
Sonra İsveçdə fəaliyyət göstərən Güney Azərbaycan Konqresi (GAK) başqanı Abdulla Amir Haşimi, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin (AYB) Cənubi Azərbaycan bölməsinin sədri Sayman Aruz, Ədəbiyyat İnstitutunun əməkdaşları - Cavanşir Yusifzadə, Qürbət Mirzəzadə, Aygün Bağırlı, Qumru Şəhriyar, Sakibə Ələsgərova, şairlərdən Zəkulla Bayramlı, Mənzər Nigarlı, Kəmalə Abıyeva və digərləri çıxış edərək nəşr haqqında düşüncələrini bölüşüblər. Bildirilib ki, Hadi Qaraçay Çağdaş Güney Azərbaycan poeziyasının yaradıcılarından, qüdrətli nümayəndələrindən biridir.
Sonda Hadi Qaraçay çıxış edərək tədbirin təşkilatçılarına minnətdarlığını bildirib və kitab haqqında fikirlərini dilə gətirib.

Karachai's book "Do not believe in peace, my fate"
The presentation of the book " Do not believe in peace, Farihcem" was held by the Central Scientific Library of ANAS with the participation of South Azerbaijan migratory poet Hadi Karachay.
Leading scientific worker of the Institute of Literature named after Nizami, PhD on philology Esmira Fuad made a speech about the author. He noted that Hadi Karachay is characterized as a carrier of the national spirit in southern Azerbaijan and in the entire Turkic world.
Then, the chairman of the Southern Azerbaijan Congress (UAE) Abdulla Amir Hashimi, chairman of the South Azerbaijan branch of the Writers Union of Azerbaijan Sayman Aruz, employees of the Institute of Literature - Javanshir Yusifzade, Gurbat Mirzazade, Aygun Bagirli, Gumru Shahriyar, Sakibe Alasgarova, poets Zakulla Bayramli , Menzar Nigarli, Kamala Abiyeva and others shared their thoughts on the publication. It was noted that Hadi Karachay is one of the creative figures of contemporary South Azerbaijan poetry.
In the end Hadi Karachay expressed his gratitude to the organizers of the event and expressed his opinion about the book.