AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurası Mikrobiologiya İnstitutu və Mərkəzi Nəbatat Bağında gənc alimlərlə görüş keçirib
Akademiyanın institut və təşkilatlarında çalışan gənc alim və mütəxəssislərin fəaliyyəti, onlar üçün yaradılmış şəraitlə yaxından tanış olmaq, mövcud problemləri dinləmək məqsədilə monitorinqlərə başlayan AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurasının üzvləri Mikrobiologiya İnstitutu və Mərkəzi Nəbatat Bağında olublar.
AMEA Gənc alim və mütəxəssislər şurasının sədri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Famin Salmanovun rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə institutlarda Şuranın fəaliyyəti üçün xüsusi otağın təşkili, müasir informasiya texnologiyaları ilə təchizatı, Şura sədrinin institutun Elmi Şurasında təmsil olunması, institutun gənc mütəxəssislərinin fəaliyyəti üçün mövcud şərait və s. məsələlər ətrafında müzakirələr aparılıb.
Şura üzvləri, həmçinin Mikrobiologiya İnstitutunun direktoru, akademik Məmməd Salmanov və Mərkəzi Nəbatat Bağının elmi işlər üzrə direktor müavini, b.ü.f.d. Vahid Fərzəliyevlə də görüşüblər, gənc alimlərin üzərinə düşən vəzifələrdən söhbət açılıb.

Council of young scientists and specialists of ANAS held a meeting with young scientists at the Institute of Microbiology and Central Botanical Garden
Council of young scientists and specialists of ANAS held a meeting with young scientists at the Institute of Microbiology and Central Botanical Garden in order to get acquainted with young scientists and specialists’ activity and their conditions.
Organization of special rooms, supplying it with modern information technology, representation of the chairman of the council in Scientific Council, existing conditions for young scientists and specialists’ activity and other problems were issued at the meeting under chairman of the Council of young scientists and specialists , PhD in physics Famin Salmanov’s leadership.
Council members also met with director of the Institute of Microbiology, academician Mahammad Salmanov and Deputy Director of the Central Botanical Garden , PhD in biology Vahid Farzaliyev.