“Müasir şərqşünaslığın aktual problemləri” (Ziya Bünyadov qiraətləri) mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək
12.10.2017 15:53
16 oktyabr 2017-ci il tarixində saat 11:00-da AMEA-nın Rəyasət Heyəti, akademik Z.M.Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutu və Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Müasir şərqşünaslığın aktual problemləri” (Ziya Bünyadov qiraətləri) mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Azərbaycanın görkəmli tarixçisi və şərqşünas alimi, tanınmış ictimai xadim, Dövlət mükafatı laureatı, Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, akademik Ziya Bünyadovun xatirəsinə həsr olunan tədbir saat 10:00-da Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin və akademik Ziya Bünyadovun məzarlarını ziyarətlə başlayacaq.

Состоится международная конференция на тему «Актуальные проблемы современного востоковедения» (чтения Зии Буниятова)
12.10.2017 15:53
16 октября 2017 года в 11:00 при совместной организационной поддержке Президиума НАНА, Института востоковедения имени З.М.Буниятова и Национального музея истории Азербайджана состоится международная конференция на тему «Актуальные проблемы современного востоковедения» (чтения Зии Буниятова).
Мероприятие, посвященное памяти видного азербайджанского историка и ученого-востоковеда, общественного деятеля, лауреата Государственной премии, Героя Советского Союза, академика Зии Буньядова, начнется с посещения могилы общенационального лидера Гейдара Алиева и академика Зии Буниятова в Аллее почетного захоронения в 10:00.