“Müasir şərqşünaslığın aktual problemləri” (Ziya Bünyadov qiraətləri) mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək
12.10.2017 15:53
16 oktyabr 2017-ci il tarixində saat 11:00-da AMEA-nın Rəyasət Heyəti, akademik Z.M.Bünyadov adına Şərqşünaslıq İnstitutu və Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Müasir şərqşünaslığın aktual problemləri” (Ziya Bünyadov qiraətləri) mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Azərbaycanın görkəmli tarixçisi və şərqşünas alimi, tanınmış ictimai xadim, Dövlət mükafatı laureatı, Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, akademik Ziya Bünyadovun xatirəsinə həsr olunan tədbir saat 10:00-da Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin və akademik Ziya Bünyadovun məzarlarını ziyarətlə başlayacaq.

International conference on "Actual problems of contemporary Oriental studies" to be held
On October 16, 2017, at 11:00 am, by the organizational support of the Presidium of ANAS, the Institute of Oriental Studies after Z.M.Bunyatov and the National Museum of History of Azerbaijan will be held international conference on "Actual problems of contemporary Oriental studies" (read by Ziya Buniyatov).
The event dedicated to the memory of the prominent Azerbaijani historian and scholar-orientalist, public figure, State Prize winner, Hero of the Soviet Union, academician Ziya Bunyadov, will begin with a visit to the grave of the national leader Heydar Aliyev and academician Ziya Bunyatov in the Alley of Honor at 10:00.