Misirli alimlər Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda olublar
Misir Neft Tədqiqatları İnstitutunun direktoru, professor Əhməd Məhəmməd Əl-Sabahın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti AMEA-nın akademik Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda (NKPİ) olublar.
Noyabrın 14-dək davam edəcək səfərdə məqsəd iki institut arasında birgə əməkdaşlıq memorandumunun imzalanmasıdır.
İnstitutun direktoru, akademik Vaqif Abbasovla görüşdə qonaqlara müəssisənin tarixi, aparılan elmi-tədqiqat işləri, sintez olunmuş reagentlər haqqında məlumat verilib, birgə əməkdaşlıq perspektivləri barəsində geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra professor Ə.Məhəmməd çıxış edərək Misir Neft Tədqiqatları İnstitutunda aparılan elmi-tədqiqat işləri barədə danışıb.

Egyptian scientists visited the Institute of Petrochemical Processes
The delegation headed by the Director of the Egyptian Oil Research Institute, Professor Ahmed Mohammed Al-Sabah visited the Institute of Petrochemical Processes (IPP) named after Academician Y.H.Mammadaliyev.
The purpose of the visit, which will last until November 14, is the signing of a memorandum of cooperation between the two institutions.
During the meeting with the director of the Institute, academician Vagif Abbasov, the guests were informed about the history of the enterprise, scientific researches carried out, synthesized reagents and exchanged views on perspectives of joint cooperation.
Later, Professor A.Mohammad spoke about the research work carried out at the Egyptian Oil Research Institute.