29 aprel 2014-cü il tarixdə Brüsseldə (Belçika) Avropa İttifaqının “Şərq tərəfdaşlığı” proqramı çərçivəsində seminar keçiriləcək. Regional və Beynəlxalq Təhsilə Dəstək Mərkəzi (CeRİSS, Yunanıstan) və Şərq tərəfdaşlıq ölkələrinin elm, texnika və innovasiya sahəsində beynəlxalq əməkdaşlıq şəbəkəsi (İncoNetEaP) tərəfindən təşkil olunmuş seminarda İncoNet çərçivəsində müxtəlif görüşlər keçiriləcək.
Seminarda AMEA Rəyasət Heyəti Mərkəzi Aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin Xarici ölkələrin akademik qurumları ilə əlaqələr şöbəsinin baş mütəxəssisi Firuzə Xəlilova iştirak edəcək.
Tədbirdə Belarus, Gürcüstan, Avstriya, Moldova, Yunanıstan, Fransa, Çexiya, Almaniya, Latviya, Finlandiya və digər ölkələrdən mütəxəssislərin iştirakı gözlənilir.
Qeyd edək ki, İncoNetEaP proqramı ilə AMEA elmi müəssisələri arasında elmi istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi və əlaqələrin genişləndirilməsi planlaşdırılır.

29 апреля 2014 года в Брюсселе (Бельгия) состоялся семинар в рамках программы Европейского союза “Восточное партнерство”.
На семинаре, организованном Центром поддержки регионального и международного образования (CeRİSS, Греция) и Международной сетью сотрудничества в области науки, техники и инновации стран Восточного партнерства, состоялись различные встречи в рамках İncoNet.
В семинаре принял участие старший специалист Отдела по связям с академическими структурами зарубежных стран Управления международных связей Центрального аппарата Президиума НАНА Фируза Халилова.
В мероприятии принимали также участие специалисты из Белоруссии, Австрии, Молдовы, Греции, Франции, Чехии, Германии, Латвии, Финляндии и из других стран.