Sentyabrın 19-da AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda tanınmış kinorejissor, Azərbaycanın Dövlət Mükafatı laureatı, Xalq artisti Şeyx Əbdül Mahmudov və nasir, şair, tərcüməçi, kinodramaturq, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, Əməkdar incəsənət xadimi Baba Vəziroğlu ilə görüş keçirilib.
Tədbirdə Şeyx Əbdül Mahmudov gənclərin ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəallığına nail olmağın, onların maariflənməsinə xüsusi diqqət yetirməyin önəmini vurğulayıb.
Sonra Baba Vəziroğlu “Məndən bir də olmayacaq”, “Xatirədir”, “Çıx qatar yoluna” kimi məşhur şeirlərini səsləndirib, yaradıcılığı ilə bağlı xoş xatirələrini dinləyicilərlə bölüşüb.
Sonda çıxış edən institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Misir Mərdanov hər iki qonağa yaradıcılığında uğurlar arzulayıb, onlara xatirə hədiyyələri təqdim edib.

Известные деятели культуры и литературы в Институте математики и механики
19 сентября в Институте математики и механики НАНА состоялась встреча с известным кинорежиссером, лауреатом Государственной премии Азербайджана, народным артистом Шейхом Абдулом Махмудовым и членом Союза писателей Азербайджана, поэтом, переводчиком, кинодраматургом Бабой Везироглу.
На мероприятии Шейх Абдулла Махмудов подчеркнул важность активного участия молодёжи в общественно-политической жизни страны и особого внимания к их просвещению.
Затем Баба Везироглу прочитал свои известные стихи, такие как "Такого, как я, больше не будет" (Məndən bir də olmayacaq) , «Память» (Xatirədir), «Выйди на железную дорогу» (Çıx qatar yoluna) и поделился своими творческими воспоминаниями.
В заключении директор института, член-корреспондент НАНА Мисир Марданов пожелал обоим гостям успеха в их творчестве и вручил памятные подарки.