Sentyabrın 19-da AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda tanınmış kinorejissor, Azərbaycanın Dövlət Mükafatı laureatı, Xalq artisti Şeyx Əbdül Mahmudov və nasir, şair, tərcüməçi, kinodramaturq, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, Əməkdar incəsənət xadimi Baba Vəziroğlu ilə görüş keçirilib.
Tədbirdə Şeyx Əbdül Mahmudov gənclərin ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəallığına nail olmağın, onların maariflənməsinə xüsusi diqqət yetirməyin önəmini vurğulayıb.
Sonra Baba Vəziroğlu “Məndən bir də olmayacaq”, “Xatirədir”, “Çıx qatar yoluna” kimi məşhur şeirlərini səsləndirib, yaradıcılığı ilə bağlı xoş xatirələrini dinləyicilərlə bölüşüb.
Sonda çıxış edən institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Misir Mərdanov hər iki qonağa yaradıcılığında uğurlar arzulayıb, onlara xatirə hədiyyələri təqdim edib.

On September 19, at the Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS was held a meeting with the famous film director, laureate of the State Prize of Azerbaijan, People's Artist Sheikh Abdul Mahmudov and a member of the Writers' Union of Azerbaijan, poet, translator, screenwriter Baba Veziroglu.
At the event Sheikh Abdullah Mahmudov stressed the importance of active participation of youth in the socio-political life of the country and special attention to their education.
Then, Baba Veziroglu read his famous poems such as “Məndən bir də olmayacaq”, “Xatirədir”, “Çıx qatar yoluna” and shared his creative memories.
In conclusion, Director of the Institute, corresponding member of ANAS Misir Mardanov wished both guests success in their work and donated memorable gifts.