Şəki Regional Elmi Mərkəzində 18 Oktyabr - Dövlət Müstəqilliyi Günü qeyd olunub
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində (ŞREM) 18 Oktyabr - Dövlət Müstəqilliyi Gününə həsr olunan konfrans keçirilib.
Sonra ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlünün “Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi xalqımızın milli sərvətidir” mövzusunda məruzəsi dinlənilib. Bildirib ki, dövlət müstəqilliyinin 27-ci ildönümünü qeyd edən Azərbaycan beynəlxalq arenada layiqli yerini tutub və tarixin ağır sınaqlarından çıxan respublikamız hazırda özünəməxsus inkişaf yolu ilə inamla irələyir. Alim əsası ulu öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan mütərəqqi inkişaf strategiyasının bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini tarixi faktlarla izah edib.
Tədbirdə mərkəzin Ekoloji coğrafiya şöbəsinin müdiri Yusif Rəhimov, Landşaftşünaslıq şöbəsinin müdiri, geologiya-minerologiya üzrə fəlsəfə doktoru Hüseyn Mustafabəyli və digərləri çıxış edərək Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsində ümummilli liderin mühüm xidmətləri olduğunu, respublikada idarəçilik institutlarını formalaşdırdığını bildiriblər.

Sheki Regional Science Center celebrated October 18 - the Day of State Independence
A conference dedicated to the 18th of October - Independence Day was held in the Sheki Regional Scientific Center of ANAS (ShRSC).
The event started with the national anthem of the Republic of Azerbaijan.
Later, the report was made by the Director of ShRSC, PhD in Physics and engineering, Associate Professor Yusif Shukurlu on "The State Independence of Azerbaijan is the national wealth of our people". The modern development strategy set by national leader Heydar Aliyev was successfully continued today by President Ilham Aliyev, speaker noted.
Head of Ecological Geography Department of the Center Yusif Rahimov, Head of Landscape Studies Department, Doctor in Geology-Mineralogy Husein Mustafabeyli and others noted national leader’s role in the strengthening of the state independence of Azerbaijan.