Polşa Milli Nüvə Tədqiqatları Mərkəzinin alimləri Fizika İnstitutunda olublar
Polşa Milli Nüvə Tədqiqatları Mərkəzinin (PMNTM) Materiallar fizikası şöbəsinin müdiri Yaçek Yaqielski və Material tədqiqatlar laboratoriyasının rəhbəri Lukas Kurpaska AMEA-nın Fizika İnstitutunda olublar.
İnstitutun direktoru, akademik Nazim Məmmədovla görüşdə qonaqlara müəssisənin əsas fəaliyyət istiqamətləri və burada əldə olunan mühüm elmi nəticələr barədə polşalı qonaqlara məlumat verilib. Bundan əlavə, iki ölkə arasında elmi əlaqələrin inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Daha sonra mərkəzin rəsmiləri Fizika İnstitutunun İnnovasiya sektoru ilə tanış olub, burada quraşdırılan müasir cihazlar barədə məlumat alıblar.
Qeyd edək ki, görüşdə institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad AbdinovBiofizika İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımov, Radiasiya Problemləri İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oqtay Səmədov və digərləri iştirak ediblər.

Head of Material Physics Department of the Poland National Center for Nuclear Research (NCNR) Yachek Yagyelsky and head of the Materials Research Laboratory, Lukas Kurpaska, visited the Institute of Physics of ANAS.
During the meeting with the director of the Institute, academician Nazim Mammadov informed guests about the main activities of the enterprise and important scientific results achieved there.
In addition, the sides exchanged views on the development of scientific relations between the two countries.
Later, the officials of the Center got acquainted with the Innovation Sector of the Institute of Physics and received information about modern devices installed there.
The meeting was attended by Deputy Director for Scientific Affairs, Academician Javad Abdinov, Director of the Institute of Biophysics, Corresponding Member of ANAS Oktay Gasimov, Director of Radiation Problems Institute, corresponding member of ANAS Ogtay Samadov and others.