Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə akademik Bahadır Tağıyev “Əməkdar elm xadimi” fəxri adına layiq görülüb
01.06.2018 07:53
Prezident İlham Əliyevin 31 may 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan mülki aviasiyasının 80 illiyi ilə əlaqədar olaraq, aviasiya sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə Milli Aviasiya Akademiyasının kafedra müdiri, akademik Bahadır Tağıyev “Əməkdar elm xadimi” fəxri adına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, akademik B.Tağıyev elmi-təşkilati və pedoqoji fəliyyətinə görə müxtəlif illərdə Azərbaycan SSR Dövlət mükafatı laureatı, "Şərəf nişanı" ordeni və “Şöhrət” ordeni ilə təltif olunub.  Görkəmli alim, həmçinin cari ilin aprel ayında keçirilən AMEA Rəyasət Heyətinin iclasında müxtəlif kristal quruluşu olan və mürəkkəb yarımkeçiricilərdə 77-300K temperatur intervalında, qüvvətli elektrik sahəsində silsilə elmi-tədqiqat işlərinə görə AMEA-nın Nəsirəddin Tusi adına mükafatına layiq görülüb.

По Распоряжению Президента Ильхама Алиева академик Бахадыр Тагиев удостоен Почетного звания «Заслуженный деятель науки»
01.06.2018 07:53
Согласно Распоряжению Президента Ильхама Алиева от 31 мая 2018 года, по случаю 80-летия гражданской авиации Азербайджана заведующий кафедрой Национальной академии авиации, академик Бахадыр Тагиев удостоен Почетного звания «Заслуженный деятель науки» за эффективную деятельность в авиационной сфере.
Следует отметить, что академик Б.Тагиев в разные годы за научно-организационную и педагогическую деятельность был награжден Государственной премией Азербайджанской ССР, Орденами «Знак почета» и «Шохрат». На заседании Президиума НАНА в апреле текущего года видный ученый также был награжден Премией Насреддина Туси НАНА.