“Davamlı sağlamlıq turizminin ölkənin iqtisadiyyatında rolu” mövzusunda gənc alim və mütəxəssislərin beynəlxalq konfransı keçiriləcək
24.10.2018 11:39
10-12 dekabr 2018-ci il tarixlərində Bakıda “Davamlı sağlamlıq turizminin ölkənin iqtisadiyyatında rolu” mövzusunda gənc alim və mütəxəssislərin beynəlxalq konfransı keçiriləcək.
Konfrans Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun təşkilatçılığı, "Gənclər Turizmi" İctimai Birliyinin elmi-texniki dəstəyi ilə baş tutacaq.
Tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd sağlamlıq turizmi sahəsində fəaliyyət göstərən gənc alimləri, tədqiqatçıları bir araya gətirmək, təcrübələrini bölüşmək, həmçinin bu sahədə çalışan gənc mütəxəssislərin yeni ideya və elmi nəticələrinin paylaşılması və müzakirə olunması üçün uyğun platforma təqdim etməkdir.

Состоится международная конференция молодых ученых и специалистов «Роль оздоровительного туризма в экономики страны»
24.10.2018 11:39
Мероприятие состоится 10-12 декабря 2018 года в Баку при организационной поддержке Фонда развития науки при Президенте Азербайджанской Республики и научно-технической поддержке общественного объединения «Туризм молодежи».
Основной целью форума является объединить молодых ученых из области оздоровительного туризма, продемонстрировать достижения, обмен опытом, а также новыми идеями и результатами молодых исследователей и их обсуждение.
Основные темы:
- Ведущее направление оздоровительного туризма в развитии ненефтяного сектора и экономическое влияние на развитие оздоровительного туризма;
- Новые тенденции в лечебно-оздоровительном туризме по всему миру;
- Роль больниц и медицинских центров в оздоровительном туризме;
- Международная аккредитация в области здравоохранения: назначения для лечебного и оздоровительного туризма;