İranlı alim Əlyazmalar İnstitutunda olub
İran Elmlər Akademiyasının üzvü, Təbriz Universitetinin Fars dili və ədəbiyyatı fakültəsinin professoru Bağır Sədriniyə AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunda olub.
Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, institutun direktoru, akademik Teymur Kərimli ilə görüşdə qonağa müəssisədə saxlanılan fars əlyazmaları və bu istiqamətdə aparılan tədqiqat işləri barədə məlumat verilib.
B.Sədriniyə Əlyazmalar İnstitutu ilə elmi əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu bildirib.
Görüş zamanı gələcəkdə İran Elmlər Akademiyası ilə Əlyazmalar İnstitutu arasında əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalanmasına dair razılıq əldə edilib.

Член Академии наук Ирана, профессор факультета персидского языка и литературы в Тебризском университете Багир Садриния посетил Институт рукописей им. М.Физули НАНА.
На встрече с академиком-секретарем Отделения гуманитарных наук, директором института академиком Теймуром Керимли, гость был проинформирован о хранящихся в этом научном учреждении персидских рукописях и научно-исследовательских работах, ведущихся в этом направлении.
Б.Садриния выразил заинтересованность в научном сотрудничестве с Институтом рукописей.
В ходе встречи было решено подписать в будущем соглашение о сотрудничестве между Академией наук Ирана и Институтом рукописей.