Akademik Ramiz Mehdiyev Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti ilə görüşüb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik Roin Metreveli ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Gürcüstan Milli Elmlər akademiyaları arasında əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi ilə əlaqədar məsələlər müzakirə olunub.
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev ölkəmizdə dövlət səviyyəsində dost və qonşu Gürcüstanla əlaqələrə xüsusi diqqət yetirildiyini vurğulayıb.
Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik Roin Metreveli Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevlə görüşlərindən söz açıb, ictimai və humanitar elmlər sahəsində elmi əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi üçün geniş imkanların olduğunu bildirib.

Президент Национальной академии наук Азербайджана академик Рамиз Мехтиев встретился с вице-президентом Национальной академии наук Грузии академиком Роином Метревели.
Во время встречи обсуждались вопросы, связанные с дальнейшим развитием связей между академиями наук Азербайджана и Грузии.
Президент НАНА академик Рамиз Мехтиев подчеркнул, что в нашей республике на государственном уровне уделяется особое внимание развитию связей с соседней и дружественной Грузией.
Вице-президент Национальной академии наук Грузии академик Роин Метревели рассказал о своих встречах с общенациональным лидером азербайджанского народа Гейдаром Алиевым. Также он отметил, что имеются широкие возможности для еще большего развития научного сотрудничества в области общественных и гуманитарных наук.