Akademik Ramiz Mehdiyev Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti ilə görüşüb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik Roin Metreveli ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Gürcüstan Milli Elmlər akademiyaları arasında əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi ilə əlaqədar məsələlər müzakirə olunub.
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev ölkəmizdə dövlət səviyyəsində dost və qonşu Gürcüstanla əlaqələrə xüsusi diqqət yetirildiyini vurğulayıb.
Gürcüstan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik Roin Metreveli Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevlə görüşlərindən söz açıb, ictimai və humanitar elmlər sahəsində elmi əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi üçün geniş imkanların olduğunu bildirib.

President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician Ramiz Mehdiyev met with the vice-president of the National Academy of Sciences of Georgia, academician Roin Metreveli.
At the meeting, development of ties between the Azerbaijan and Georgia Academies of Sciences have been discussed.
ANAS President, academician Ramiz Mehdiyev noted that, our republic is paid a special attention to the development of relations with neighboring and friendly Georgia at the State level.
Then, vice-president of the National Academy of Sciences of Georgia, academician Roin Metreveli told on his meetings with the national leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev.
He also noted that, today there are great opportunities for the further development of scientific cooperation in the field of social and human sciences.