AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) magistrantları üçün "Biologiyanın müasir problemləri" fənni üzrə açıq distant dərs təşkil olunub.
İnstitutun laboratoriya müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü İlham Şahmuradov tərəfindən "Bioloji qocalmanın və xərçəng xəstəliyinin genetik və digər əsasları" mövzusunda aparılan açıq dərsdə yaşlanma və qocalmanın genomla tənzimlənməsi yolları, yaş və xərçəng xəstəliyi arasında genetik səviyyədə əlaqə barədə ən son elmi yeniliklər magistrantların diqqətinə çatdırılıb.
27 nəfərin distant yolla qoşulduğu dərsdə AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəisi, iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Fail Kazımov və Magistratura şöbəsinin müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Fikrət Feyziyev də iştirak ediblər.

An open distance lesson on "Modern problems of biology" was organized for master students of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology (IMBB) of ANAS.
The open lesson on topic "Genetic and other bases of biological aging and cancer" conducted by the head laboratory of the institute, corresponding member of ANAS Ilham Shahmuradov has brought to attention the latest scientific innovations on the ways of genomic regulation of aging and olding, relation of age and cancer on the genetic level etc.
Vice-president of ANAS, director of the institute academician Irada Huseynova, head of the Office of Science and Education of the Presidium of ANAS, PhD in Economics Fail Kazimov and head of the Master's Department, PhD in Agrarian Sciences Fikret Feyziyev also attended the lesson.