Noyabrın 10-da AMEA Geologiya və Geofizika İnstitutunda “Bakı Elm Festivalı-2014” çərçivəsində elmin müxtəlif sahələri üzrə məruzələr dinlənilib. Qafqaz Universitetinin gənc alimi Bəhman Məmmədov “Riyaziyyatın tədrisində əyləncəli metodlardan istifadə”, AMEA Eroziya və Suvarma İnstitutunun direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Seymur Səfərli “Azərbaycanda torpaqların meliorasiyasının mövcud vəziyyəti və perspektivləri”, Bakı Dövlət Universitetinin müəllimi Fərda İmanov isə “Azərbaycan Respublikasının su ehtiyatları və su təhlükəsizliyi” mövzularında çıxış ediblər. Elmi-ictimai üslubda təşkil olunmuş çıxışlar geoloq və geofiziklər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Bu gün - festivalın 2-ci günündə AMEA Aqrar Elmləri Bölməsinin elmi katibi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Tubuxanım Qasımzadə “Ekoloji normalaşdırmada tədqiqat məlumatlarının tətbiqi və populyarlaşdırılması”, Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun əməkdaşı, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru Rəna Mirzəyeva “Multi kulturalizm və gender”, Qafqaz Universitetinin əməkdaşı Rüfət Hüseynov “Biznesin idarə edilməsi”, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin professoru Fəqan Əliyev “Memarlıq və inşaat elmində yaşıl iqtisadiyyat və nanotexnologiyaların tətbiqi”, Daxili İşlər Nazirliyi Polis Akademiyasının əməkdaşı Yusif Hüseynov “Kibercinayətkarlıqla mübarizənin aktual məsələləri”, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin dosenti Həmid Həmidov isə “Neyro linqvistik proqramlaşdırma” mövzularında məruzələrlə çıxış edəcəklər.

В Институте геологии и геофизике НАНА были заслушаны доклады в рамках Бакинского фестиваля науки-2014
11.11.2014 00:00
10 ноября 2014 года в Институте геологии и геофизики НАНА были заслушаны доклады в рамках Бакинского фестиваля науки-2014. Молодой ученый Университета «Кавказ» Бахрам Мамедов выступил с докладом «Применение развлекательных методов в преподавании математики», директор Института эрозии и орошения НАНА доктор философии по аграрным наукам Сеймур Сафарли – с докладом «Текущее состояние и перспективы мелиорации почв в Азербайджане», преподаватель Бакинского государственного университета Фарда Иманов – с докладом «Водные ресурсы и водная безопасность в Азербайджанской Республике».
Сегодня – во второй день Фестиваля ученый секретарь Отделения аграрных наук НАНА доктор философии по биологии Тубуханым Гасымзаде выступит с докладом «Популяризация и применение исследовательских данных в нормализации экологической ситуации», сотрудник Института философии и права доктор философcких наук Рена Мирзаева - с докладом «Мультикультурализм и гендер», сотрудник Университета «Кавказ» Руфат Гусейнов - с докладом «Управление бизнесом», профессор Азербайджанского университета архитектуры и строительства доктор технических наук Фаган Алиев – с докладом «Зеленая экономика и применение нанотехнологий в архитектуре и строительстве», сотрудник Полицейской академии Министерства внутренних дел Юсиф Гусейнов – с докладом «Актуальные вопросы борьбы с киберпреступностью», доцент Азербайджанского государственного экономического университета Гамид Гамидов - с докладом «Нейролингвистическое программирование».