AMEA Fizika İnstitutunda Fizika-riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin büro iclası keçirilib. İclası giriş sözü ilə bölmənin akademik-katibi, akademik Akif Hacıyev açıb.
Sonra çıxış edən institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Nazim Məmmədovgündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verib.
İnstitutun İnnovasiya və Transfer üzrə direktor müavini, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Ayaz Bayramov “AMEA Fizika İnstitutunda qabaqcıl nazik təbəqəli texnologiyaların inkişafı” adlı məruzə ilə çıxış edib. A.Bayramov məruzəsində Fizika institutunda aparılan elmi-tədqiqatlar, əldə olunan elmi nailiyyətlər, həmçinin burada mövcud olan ən müasir texnoloji və tədqiqat avadanlıqları haqqında məlumat verib. Məruzənin sonunda A.Bayramov çoxsaylı sualları cavablandırıb.
Qeyd olunub ki, İnnovasiya sektorunun qaydalarına əsasən, Fizika İnstitutunda mövcud olan avadanlıqlardan digər institutun əməkdaşları yararlana bildiyi halda, onlar bu imkanlardan istifadə etmirlər. Bu məsələnin Rəyasət Heyətinin iclasında müzakirə olunması qərara alınıb.
Sonda Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin “Elm Fondu”nun qalibi olmuş qrant layihələrinin hesabatları dinlənilib və qəbul olunub.

Bureau assembly of the Department of Physical-Mathematical and Technical Sciences held
ANAS Institute of Physics hosted for the bureau assembly of theDepartment of Physical-Mathematical and Technical Sciences. Assembly was opened by academician-secretary acad. Akif Hajiyev.
Speaking in the event, director of the institute corresponding member of ANAS Nazim Mammadov informed about the issues on the agenda.
Deputy Director of the institute for Innovation and Transfer Dr. physics-math Ayaz Bayramov delivered a lecture on “Development of advanced thin-film technology in the Institute of Physics of ANAS”. Lecture conducts info about researches in the institute, achievements, as well as the most modern technological equipment here. Finally, A. Bayramov responded the questions.
Noted that, in accordance with the rules of the Innovation sector, equipment in the Institute of Physics is also available for employees of the other institutes but they do not take advantage of these opportunities. It was decided to discuss this issue at a meeting of the Presidium.
Finally, the reports of grant projects which were winners of “Science Foundation”, State Oil Company of Azerbaijan have been attended and confirmed.