Noyabrın 26-da AMEA Aqrar Elmlər Bölməsinin növbəti iclası keçirildi. İclasda gündəlikdə duran məsələlərə əsasən RƏTTAŞ-ın nəzdində yaradılmış Aqrar və Ekologiya Elmləri üzrə şuranın təklif olunan tərkibinə baxıldı, şuranın tərkibinə AMEA-nın müxbir üzvü Zeynal Əkpərovun təklifi əsasında biologiya üzrə elmlər doktoru Aydın Əsgərov əlavə olundu.
Tədbirdə, həmçinin AMEA-nın 70 illik yubileyi ilə əlaqədar AMEA-nın bütün institut və təşkilatları haqqında üç dildə (Azərbaycan, rus, ingilis) bukletlərin hazırlanması, institutların yeni strukturu, onların attestasiyanın keçirilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olundu.
Tədbirdə, həmçinin institutun əməkdaşları tərəfindən bölməyə daxil olan müraciyyətlər müzakirə olundu. Müzakirədə AMEA Hüquq və Kadrlar İdarəsinin rəisi, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru Rasim Ağasiyev və bölmənin üzvləri iştirak edirdi.

Regular assembly of ANAS Department of Agrarian Sciences held
Regular assembly of ANAS Department of Agrarian Sciences was held on November 26. According to the issues on the agenda the council for Agrarian and Ecological Sciences has been issued and Dr. Biology Aydin Asgarov elected council member on the suggestion of corresponding member of ANAS Zeynal Akperov.
Preparation of booklets of the institute and organizations of ANAS in three languages (Azerbaijan, Russian, English), new structure of the institutions, their attestation etc were discussed in the event as well.
Department also discussed the applications of the institute employees. Head of ANAS Law and HR Office Dr. Law Rasim Aghasiyev and department members were attended the discussion.