AMEA-nın Geologiya və Geofizika İnstitutunun (GGİ) direktoru, akademik Akif Əlizadə müəssisənin II kurs magistrantları ilə görüşüb.
Görüşdə GGİ-nin elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Dadaş Hüseynov və Təhsil şöbəsinin müdiri, yer elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Səadət Ələkbərova iştirak ediblər.
Akademik Akif Əlizadə gənclərə müəssisənin geologiya və geofizika sahəsində böyük nailiyyətləri olan görkəmli elm xadimləri və burada aparılan tədqiqatlardan danışıb. Bildirib ki, elmimizin gələcəyi olan magistrantlardan dərin biliyə yiyələnmək, faydalı təcrübə qazanmaq tələb edilir və bunun üçün GGİ-də hər cür texniki imkan, iş şəraiti və ədəbiyyat mövcuddur.
Akademik II kurs magistrantların dissertasiya işlərinin mövzuları üzərində ciddi işləmələrini tövsiyə edib. Onların qarşısında mühüm vəzifələrin durduğunu, elmi tədqiqat işlərində fəal və məhsuldar olmağın zəruriliyini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə, həmçinin magistrantların buraxılış və aparılan çöl tədqiqat işləri haqqında müzakirələr aparılıb. Akif Əlizadə hər bir magistrantın elmi işinin gedişatı ilə maraqlanıb, zəruri məsləhətlər verib, elmi rəhbərlərin məsuliyyətini xatırladıb.

Директор Института геологии и геофизики (ИГГ) НАНА академик Акиф Ализаде встретился с магистрантами 2 курса института.
Во встрече приняли участие заместитель директора по научной работе ИГГ член-корреспондент НАНА Дадаш Гусейнов и заведующая отделом образования доктор философии по наукам о Земле, доцент Саадат Алекперова.
Академик Акиф Ализаде рассказал магистрантам о выдающихся ученых этого научного учреждения, имеющих большие достижения в области геологии и геофизики, и проводимых здесь исследованиях.
Академик рекомендовал магистрантам второго курса серьезно поработать над темами диссертаций. Он подчеркнул, что перед ними стоят важные задачи и необходимость активно и продуктивно проводить научные исследования.
На встрече также обсуждались полевые исследования магистрантов. Акиф Ализаде интересовался ходом научной работы каждого магистранта, дал необходимые советы и напомнил об ответственности руководителей.