Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib
AMEA-nın Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda fəlsəfə və elmlər doktorluğu üzrə təhsil alan doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib.
Xüsusi karantin rejiminin tələblərinə uyğun olaraq baş tutan iclası giriş sözü ilə müəssisənin elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü, Attestasiya Komissiyasının sədri Məhəmməd Babanlı açıb, institut rəhbərliyinin əmri ilə 19 yanvar 2021-ci il tarixində komissiyanın yaradıldığını söyləyib. Qeyd edib ki, iclasda fəlsəfə və elmlər doktorluğu üzrə təhsil alan doktorant və dissertantların il ərzində apardırları elmi-tədqiqat işlərinin hesabatları dinləniləcək.
Sonra doktorant və dissertantlar çıxış edib, hesabatlar ətrafında müzakirələr aparılıb.
Sonda komissiya üzvləri tərəfindən doktorant və dissertantların fəaliyyəti qənaətbəxş hesab edilib, onlara müvafiq təklif və tövsiyələr verilib.

Attestation of doctoral students and dissertators studying for doctorate in philosophy and sciences was held at the Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry of ANAS.
The meeting, which took place in accordance with the requirements of the special quarantine regime, was opened by the Deputy Director for Scientific Affairs, Corresponding Member of ANAS, Chairman of the Attestation Commission Mahammad Babanly. He noted that the meeting will hear reports on the research work carried out by doctoral students and dissertators studying for a doctorate in philosophy and science during the year.
Then doctoral students and dissertators spoke and the reports were discussed.
In the end, the members of the commission considered the activity of doctoral students and dissertators satisfactory, and gave them relevant proposals and recommendations.