AMEA-nın müxbir üzvünün məqaləsi yüksək impakt faktorlu Q2 kateqoriyalı beynəlxalq jurnalda dərc edilib
11.04.2022 13:02
Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü Vaqif Quliyevin 1-ci Azərbaycan-Rusiya birgə beynəlxalq qrant müsabiqəsi çərçivəsində müəllifi olduğu məqalə çap olunub.
Məqalə “Results in Mathematics” 1.199 yüksək impakt faktorlu Q2 kateqriyalı jurnalda dərc edilib.
“Stratifid Li qruplarında təyin olunmuş Orliç fəzalarında kommutatorların BMO fəzalarında xarakterizasiyası” adlı məqalədə stratifid Li qruplarında təyin olunmuş Orliç fəzalarında kəsr maksimal kommutator operatorun və kəsr maksimal operatorun kommutatorunun məhdudluğu üçün meyarlar alınıb. Bu nəticələrin tətbiqi olaraq stratifid Li qruplarında təyin olunmuş Orliç fəzalarında maksimal kommutator operatorun və kəsr maksimal operatorun kommutatorunun məhdud olması üçün zəruri və kafi şərtlər tapılıb.

The paper of Corr. member of ANAS was published in higher impact factor international journal of category Q2
11.04.2022 13:02
The paper authored by the deputy director on science of the Institute of Applied Mathematics Baku State University, Corr. member of ANAS, prof. Vagif Guliyev within the I Azerbaijan-Russia joint international grant competition was published. The paper was published in 1.199 higher impact factor journal “Result in Mathematics”  reviewed in “Clarivate Analytics” international base of category Q2.
In the paper “Some Characterizations of BMO Spaces via Commutators in Orlicz Spaces on Stratified Lie Groups” obtained some new characterizations of the boundedness of the fractional maximal commutators and the commutators of the fractional maximal operator in Orlicz spaces on any stratified Lie groups. As application these results was given nesecary and sufficient conditions for the boundedness of the fractional maximal commutators and the commutators of the fractional maximal operator in Orlicz spaces on any stratified Lie groups.