Şəki Regional Elmi Mərkəzində elmi-praktiki seminar keçirilib
Mayın 20-də Şəki Regional Elmi Mərkəzində (ŞREM) AMEA Rəyasət Heyəti Aparatının Hüquq və kadrlar idarəsinin rəis müavini Rzaqulu Hacıyev, idarənin Qanunvericilik təminatı şöbəsinin rəis müavini Anar Əliyev, Kadrlar şöbəsinin baş mütəxəssisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Aynurə Mahmudovanın iştirakı ilə elmi praktiki seminar keçirilib.
Seminarın məqsədi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 27 sentyabr 2003-cü il tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Dövlət hakimiyyəti orqanlarında, təşkilat və müəssisələrdə kargüzarlığın aparılmasına dair Təlimat”ın tələblərinə uyğun şəkildə sənədləşmənin aparılmasına və ölkə Prezidentinin 27 dekabr 2013-cü il tarixli Sərəncamı ilə Əmək Məcəlləsində edilmiş dəyişikliklərin, eləcə də kadr sahəsində sənədləşmənin aparılmasına metodiki və praktiki köməkliyin göstərilməsi idi.
Tədbirdə ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzra fəlsəfə doktoru Yusif Şükürlü elmi-praktiki seminarın əhəmiyyətindən danışıb, göstərilən təşəbbüsə görə AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadəyə və Rəyasət Heyətinin Aparatının Hüquq və Kadrlar İdarəsinin əməkdaşlarına təşəkkürünü bildirib.
Sonra Rzaqulu Hacıyev apardıqları araşdırma və yoxlamaların nəticələri barədə məlumat verib, nöqsan və çatışmazlıqları diqqətə çatdırıb. Qarşıda duran vəzifələrdən söz açan R.Hacıyev ŞREM-in əməkdaşlarına işlərində  müvəffəqiyyətlər arzulayıb, seminar iştirakçılarının suallarını cavablandırıb.

May 20, Sheki Regional Scientific Center of ANAS held scientific-practical seminar with the participation of Deputy Head of the Law and Human Resources Department of the ANAS Presidium Administration Rzagulu Hajiyev, deputy head of Legal maintenance division Anar Aliyev, senior HR specialist PhD in philology Aynura Mahmudova.
The aim of the workshop was to provide guidance and practical help in the documentation, in accordance with the approved by Presidential Decree dated September 27, 2003 "Instruction on conducting clerical work in state bodies, organizations and institutions," making changes to the Labor Code in accordance with the Decree of the President of the December 27, 2013, as well as documentation in the field of staff.
In the event director of SSRC, PhD in physical and mathematical sciences Yusif Shukurlu stressed the importance of scientific and practical seminar and thanked the president of ANAS, academician Akif Alizadeh and employees of Law and Human Resources Department of the ANAS Presidium Administration.
Next Rzagulu Hajiyev informed about the results of investigations and audits noted gaps and weaknesses. Speaking about the challenges ahead, Hajiyev wished success to the staff of center and responded their questions.