Şəki Regional Elmi Mərkəzində elmi-praktiki seminar keçirilib
Mayın 20-də Şəki Regional Elmi Mərkəzində (ŞREM) AMEA Rəyasət Heyəti Aparatının Hüquq və kadrlar idarəsinin rəis müavini Rzaqulu Hacıyev, idarənin Qanunvericilik təminatı şöbəsinin rəis müavini Anar Əliyev, Kadrlar şöbəsinin baş mütəxəssisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Aynurə Mahmudovanın iştirakı ilə elmi praktiki seminar keçirilib.
Seminarın məqsədi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 27 sentyabr 2003-cü il tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Dövlət hakimiyyəti orqanlarında, təşkilat və müəssisələrdə kargüzarlığın aparılmasına dair Təlimat”ın tələblərinə uyğun şəkildə sənədləşmənin aparılmasına və ölkə Prezidentinin 27 dekabr 2013-cü il tarixli Sərəncamı ilə Əmək Məcəlləsində edilmiş dəyişikliklərin, eləcə də kadr sahəsində sənədləşmənin aparılmasına metodiki və praktiki köməkliyin göstərilməsi idi.
Tədbirdə ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzra fəlsəfə doktoru Yusif Şükürlü elmi-praktiki seminarın əhəmiyyətindən danışıb, göstərilən təşəbbüsə görə AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadəyə və Rəyasət Heyətinin Aparatının Hüquq və Kadrlar İdarəsinin əməkdaşlarına təşəkkürünü bildirib.
Sonra Rzaqulu Hacıyev apardıqları araşdırma və yoxlamaların nəticələri barədə məlumat verib, nöqsan və çatışmazlıqları diqqətə çatdırıb. Qarşıda duran vəzifələrdən söz açan R.Hacıyev ŞREM-in əməkdaşlarına işlərində  müvəffəqiyyətlər arzulayıb, seminar iştirakçılarının suallarını cavablandırıb.

В Шекинском региональном научном центре НАНА прошел научно-практический семинар
20 мая в Шекинском региональном научном центре НАНА состоялся научно-практический семинар при участии заместителя начальника Управления права и кадров аппарата Президиума НАНА Рзагулу Гаджиева, заместителя руководителя Отдела законодательного обеспечения управления Анара Алиева, старшего специалиста Отдела кадров, доктора философии по филологии Айнуры Махмудовой.
Целью семинара было оказание методической и практической помощи в деле ведения документации в соответствии с утвержденной Указом Президента АР от 27 сентября 2003 года «Инструкцией по ведению делопроизводства в государственных органах, организациях и учреждениях», внесения изменений в Трудовой кодекс в соответствии с Распоряжением Президента страны от 27 декабря 2013 года, а также ведения документации в области кадров.
На мероприятии директор ШРНЦ, доктор философии по физико-математическим наукам Юсиф Шукурлю подчеркнул важность научно-практического семинара и поблагодарил президента НАНА, академика Акифа Ализаде и сотрудников Управления права и кадров аппарата Президиума НАНА за проявленную инициативу.
Далее Рзагулу Гаджиев сообщил о результатах исследований и проверок, отметил пробелы и недостатки. Говоря о предстоящих задачах, Р.Гаджиев пожелал успехов сотрудникам ШРНЦ и ответил на интересующие их вопросы.