Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun “İqtisadi Artım və İctimai Rifah” jurnalının 2022-ci il üzrə dördüncü nömrəsi oxuculara təqdim olunub.
Jurnalın bu sayında müxtəlif aktual iqtisadi mövzularda elmi məqalələr yer alıb. 2020-ci ildə jurnalın redaksiya heyətinin üzvləri yenilənib, dünyanın nüfuzlu ölkələrinin universitetlərinin iqtisadiyyat üzrə tanınmış iqtisadçı alimləri, akademik və professorlar yeni tərkibə daxil edilib. İldə 4 dəfə dərc olunan elmi nəşrin baş redaktoru iqtisad elmləri doktoru, professor Nazim İmanov, baş redaktorun müavini, professor Müşfiq Atakişiyev, məsul katibi, dosent Kamran Abdullayevdir.
“İqtisadi Artım və İctimai Rifah” jurnalı Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) 11 dekabr 2020-ci il tarixli qərarı ilə Azərbaycanda dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısına daxil edilib.
Jurnal iqtisadiyyat sahəsində elmi-nəzəri məqalələrin, araşdırma materiallarının müasir dövrün tələblərinə uyğun formatda nəşrini həyata keçirir. Məqalələr Azərbaycan, rus, türk və ingilis dillərində çap edilir.

Издан четвертый номер журнала «Экономический рост и общественное благосостояние» за 2022-й год
Вышел в свет четвертый номер журнала Института экономики Министерства науки и образования «Экономический рост и общественное благосостояние» за 2022-й год.
В данном выпуске журнала представлены научные статьи, посвященные различным актуальным темам в сфере экономики. В 2020 году был обновлен состав редакционной коллегии журнала, в новый состав были включены известные ученые-экономисты, академики и профессора из университетов ведущих стран мира. Главным редактором научного журнала, издающегося четырежды в год, является доктор экономических наук, профессор Назим Иманов, заместителем главного редактора – профессор Мушфиг Атакишиев, ответственным секретарем – доцент Кямран Абдуллаев.
Постановлением Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 11 декабря 2020 года журнал «Экономический рост и общественное благосостояние» включен в Список периодических научных изданий, рекомендуемых для публикации основных результатов диссертаций в Азербайджане.
В журнале публикуются научно-теоретические статьи и исследовательские материалы на азербайджанском, русском, турецком и английском языках.