MEK-ə “Şuşa - Azərbaycanın incisi” adlı kitab daxil olub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına Riqa şəhərində latış dilində nəşr edilən “Şuşa – Azərbaycanın incisi” kitabı daxil olub.
Professor Kaspars Klavinş, professor Elçin Əhmədov və siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Nigar Sultanovanın həmmüəllifi olduğu kitab Azərbaycanın Latviyadakı səfirliyinin təşəbbüsü ilə latış dilində işıq üzü görən ilk nəşrdir.
Riqa şəhərində çap edilmiş kitabda Şuşa şəhərinin tarixi, mədəni irsi və görkəmli şəxsiyyətləri, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Şuşanın inkişafına göstərdiyi qayğı və Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Şuşanın işğaldan azad olunmasından sonra burada həyata keçirilən genişmiqyaslı bərpa-quruculuq işləri haqqında ətraflı məlumat verilir.
Qeyd edək ki, sözügedən kitab UNESCO üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyasının dəstəyi ilə “Şuşa İli” çərçivəsində nəşr olunub.

В ЦНБ поступила книга «Шуша – жемчужина Азербайджана»
В Центральную научную библиотеку НАНА поступила книга «Шуша – жемчужина Азербайджана», изданная в Риге на латышском языке.
Книга, соавторами которой являются профессор Каспарс Клавинш, профессор Эльчин Ахмедов и доктор философии по политическим наукам Нигяр Султанова, - первое издание, которое увидело свет по инициативе посольства Азербайджана в Латвии на латышском языке.
В богато иллюстрированной книге подробно повествуется об истории, культурном наследии и выдающихся уроженцах города Шуша, заботе общенационального лидера Гейдара Алиева о развитии города и широкомасштабных строительных и восстановительных работах, которые осуществляются в городе Шуша после его освобождении от оккупации  под руководством Верховного главнокомандующего, Президента Ильхама Алиева.
Отметим, что указанная книга была издана при поддержке Национальной комиссии Азербайджанской Республики по ЮНЕСКО в рамках «Года города Шуша».