“Azərbaycan dilinin İKT problemləri, İKT-nin Azərbaycan dili problemləri” adlı respublika elmi-praktiki konfrans keçiriləcək
10.02.2023 14:05
21-22 fevral 2023-cü il tarixlərində İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə və Beynəlxalq Ana dili gününə həsr olunmuş “Azərbaycan dilinin İKT problemləri, İKT-nin Azərbaycan dili problemləri” adlı respublika elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Tədbirin təşkilatçıları AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat və Dilçilik institutları, AR Elm və Təhsil Nazirliyinin İnformasiya Texnologiyaları və İdarəetmə Sistemləri institutlarıdır.

Пройдет республиканская научно-практическая конференция «Проблемы использования азербайджанского языка в сфере ИКТ, проблемы применения ИКТ в развитии азербайджанского языка»
10.02.2023 14:05
21-22-го февраля 2023 года в Институте информационных технологий пройдет республиканская научно-практическая конференция «Проблемы использования азербайджанского языка в сфере ИКТ, проблемы применения ИКТ в развитии азербайджанского языка», посвященная 100-летнему юбилею общенационального лидера Гейдара Алиева и Международному дню родного языка.
Организаторами мероприятия являются институты литературы имени Низами Гянджеви и языкознания имени Насими НАНА, институты информационных технологий и систем управления Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.