Kimya Elmləri Bölməsinin iclasında AMEA-nın 70 illik yubileyi ilə əlaqədar bir qrup əməkdaş Fəxri Fərmanla təltif olunub
Noyabrın 5-də AMEA Rəyasət Heyətində Kimya Elmləri Bölməsinin (KEB) növbəti Büro iclası keçirilib.
Büro üzvləri və institut direktorlarının iştirak etdiyi iclası giriş sözü ilə açan KEB-in akademik-katibi, akademik Dilqəm Tağıyev gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat verib.
Sonra AMEA-nın 70 illik yubileyi ilə əlaqədar bölmənin nəzdindəki təşkilatlarda fəaliyyət göstərən bir qrup əməkdaş elmi və elmi-ictimai fəaliyyətlərinə görə KEB-in Fəxri Fərmanı ilə təltif olunublar.
İclasda Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin Elm Fondunun 2013-2014-cü illərdə keçirdiyi müsabiqələrin qalibi olmuş layihələrin icrası haqqında yekun hesabatlar dinlənilib. Həmçinin 2016-cı ildə keçiriləcək beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi və elmi-texniki tədbirlər planının hazırlanması məsələsi müzakirə olunub.

5 ноября в Президиуме НАНА состоялось очередное заседание Бюро Отделения химических наук (ОХН).
Заседание, в котором принимали участие члены Бюро, вступительным словом открыл академик-секретарь ОХН, академик Дильгам Тагиев, который проинформировал о вопросах повестке дня.
Далее в связи с 70-летним юбилеем группа сотрудников организаций, функционирующих при отделении, за научную и научно-общественную деятельность были награждены Почетной грамотой.
На заседании были заслушаны итоговые отчеты об исполнении проектов, ставших победителями конкурса, проведенного Научным фондом Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики в 2013-2014 гг. Также обсуждался вопрос о подготовке плана научных и научно-технических мероприятий международного и республиканского уровня, которые пройдут в 2016 году.