Kimya Elmləri Bölməsinin iclasında AMEA-nın 70 illik yubileyi ilə əlaqədar bir qrup əməkdaş Fəxri Fərmanla təltif olunub
Noyabrın 5-də AMEA Rəyasət Heyətində Kimya Elmləri Bölməsinin (KEB) növbəti Büro iclası keçirilib.
Büro üzvləri və institut direktorlarının iştirak etdiyi iclası giriş sözü ilə açan KEB-in akademik-katibi, akademik Dilqəm Tağıyev gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat verib.
Sonra AMEA-nın 70 illik yubileyi ilə əlaqədar bölmənin nəzdindəki təşkilatlarda fəaliyyət göstərən bir qrup əməkdaş elmi və elmi-ictimai fəaliyyətlərinə görə KEB-in Fəxri Fərmanı ilə təltif olunublar.
İclasda Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin Elm Fondunun 2013-2014-cü illərdə keçirdiyi müsabiqələrin qalibi olmuş layihələrin icrası haqqında yekun hesabatlar dinlənilib. Həmçinin 2016-cı ildə keçiriləcək beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi və elmi-texniki tədbirlər planının hazırlanması məsələsi müzakirə olunub.

A group of employees of ANAS Department of Chemical Sciences awarded the Honorary Certificate in connection with the 70th anniversary of ANAS
On November 5, Presidium of ANAS held a Bureau meeting of the Department of Chemical Sciences (DCS).
The meeting, which was attended by members of the Bureau, was opened by Academician-secretary of DCS, Academician Dilgam Tagiyev, who informed about the issues on the agenda.
Further, in connection with the 70th anniversary of a group of employees of organizations operating in the department for scientific- social activities were awarded with diplomas.
The meeting was listened final reports on the implementation of projects, who won the competition held by the Scientific Foundation of State Oil Company of the Azerbaijan Republic in 2013-2014. In addition, were discussed the preparation of the plan of scientific-technical activities of international and national level, which will be held in 2016.