Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının təbliği və elmin populyarlaşdırılması istiqamətində Kütləvi İnformasiya Vasitələri ilə əməkdaşlıq əlaqələri uğurla davam etdirilir.
Bu sözləri elm və media əlaqələrinin inkişafında xidmətinə görə AMEA əməkdaşlarına veriləcək təşəkkürnamələrin təqdimat mərasimində AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə deyib. AMEA rəhbəri Akademiyada həyata keçirilən genişmiqyaslı islahatların, eləcə də təşkil olunan elmi-kütləvi toplantı, görüş və digər tədbirlərin ictimaiyyətə dolğun şəkildə çatdırılmasında medianın rolunun əhəmiyyətini vurğulayıb. Akademik qeyd edib ki, AMEA ölkə mətbuatının fəaliyyətinə yüksək qiymət verir və media ilə faydalı işgüzar münasibətlərin daha da inkişafına maraqlıdır.
Tədbirdə AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr və elmin populyarlaşdırılması idarəsi və Azərbaycan Mətbuat Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə bu il keçirilən Milli Mətbuatın 140 illik yubileyinə həsr olunmuş, "Elm və media: multidisiplinar istiqamətlər və perspektivlər" adlı elmi-praktik konfransın və “Science Activity-2015” adlı yay məktəbinin təşkilində göstərdiyi xidmətlərə görə AMEA-nın bir qrup əməkdaşına Akademiya rəhbərliyi tərəfindən təşəkkürnamə təqdim edilib.
Sonda İctimaiyyətlə əlaqələr və elmin populyarlaşdırılması idarəsinin rəisi Zülfüqar Fərzəliyev akademik Akif Əlizadəyə idarənin fəaliyyətini hər zaman yüksək qiymətləndirdiyinə görə dərin minnətdarlığını bildirib.

ANAS appreciates the work of national media
These words were spoken by the president of ANAS, Academician Akif Alizadeh at the awarding ceremony of thanks letters to employees of ANAS for achievements in the development of science and media. Head of ANAS stressed the importance of the role of media, bringing to the public large-scale reforms held in Academy, as well as scientific and mass assemblies, meetings and other events. Academician noted that, ANAS highly appreciates activity of the press and is interested in even large development of the fruitful relations with media.
At the event, a group of employees of ANAS were awarded by thanks letters for their services in the organization of scientific and practical conference entitled "Science and mass media: multidisciplinary directions and perspectives" and Summer School "Science Activity-2015", organized by the Department of Public Relations and science popularization of ANAS Administration Presidium and by the Azerbaijan Press Council on the occasion of the 140th anniversary of the national press.
In closing, head of Department of Public Relations and science popularization Zulfugar Farzaliyev expressed the gratitude to the Academician Akif Alizadeh for his attention, which he always pays to activity of management.