132-134 nömrəli Təhsil Kompleksinin şagirdləri Fiziologiya İnstitutunda olublar
132-134 nömrəli Təhsil Kompleksinin ABŞ-da beynəlxalq elm və mühəndislik sərgisi çərçivəsində təşkil olunan “Sabahın alimləri” V Respublika müsabiqəsində layihələrlə iştirak edən yuxarı sinif şagirdləri AMEA A.Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun alimləri ilə görüşüblər.
Görüşdə bu elm müəssisəsinin direktoru, biologiya üzrə elmlər doktoru Ulduz Həşimova elmlə təhsilin sıx əlaqəsinin respublikamızda elmin uğurlu gələcəyi üçün əhəmiyyətini qeyd edib, məktəblilərin müxtəlif elmi müsabiqələrdə iştirakının vacibliyini vurğulayıb.Sonra şagirdlərin təqdim etdikləri “Sağlam həyat tərzi layihəsi - sağlam nəsil” ətrafında müzakirələr aparılıb, institutun mütəxəssisləri məktəblilərə tövsiyələrini veriblər.

Учащиеся Образовательного комплекса номер 132-134, которые с проектами приняли участие в V Республиканском конкурсе «Ученые завтрашнего дня», организованном в США в рамках международной выставки науки и инженерии, посетили Институт физиологии имени А.Гараева НАНА.
На встрече директор этого научного учреждения, доктор биологических наук Улдуз Гашимова отметила значение тесной связи науки и образования в нашей республике для успешного будущего отечественной науки и подчеркнула важность участия школьников в различных научных конкурсах. Затем состоялись обсуждения вокруг представленного учащимися проекта «Здоровый образ жизни - здоровое поколение», специалисты института дали свои рекомендации.