132-134 nömrəli Təhsil Kompleksinin şagirdləri Fiziologiya İnstitutunda olublar
132-134 nömrəli Təhsil Kompleksinin ABŞ-da beynəlxalq elm və mühəndislik sərgisi çərçivəsində təşkil olunan “Sabahın alimləri” V Respublika müsabiqəsində layihələrlə iştirak edən yuxarı sinif şagirdləri AMEA A.Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun alimləri ilə görüşüblər.
Görüşdə bu elm müəssisəsinin direktoru, biologiya üzrə elmlər doktoru Ulduz Həşimova elmlə təhsilin sıx əlaqəsinin respublikamızda elmin uğurlu gələcəyi üçün əhəmiyyətini qeyd edib, məktəblilərin müxtəlif elmi müsabiqələrdə iştirakının vacibliyini vurğulayıb.Sonra şagirdlərin təqdim etdikləri “Sağlam həyat tərzi layihəsi - sağlam nəsil” ətrafında müzakirələr aparılıb, institutun mütəxəssisləri məktəblilərə tövsiyələrini veriblər.

Students of the Educational Complex # 132-134, which took part with "Scientists of Tomorrow" project at the V Republican contest, organized in U.S with framework of international exhibition of science and engineering, visited ANAS Institute of Physiology named after A. Garayev.
At the meeting Director of the scientific institution Doctor of Biology Ulduz Hashimova noted the importance of the close ties between science and education in our country for the successful future of domestic science and stressed the importance of participation of students in various academic competitions.
Then held discussions around the project "Healthy Lifestyle — Healthy Generation" presented by students, the specialists of the Institute gave its recommendations.