AMEA Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunun Elektron akt zalında “Müstəqillik yollarında” kitabının müəlliflər heyətinin iclası keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın vitse-prezidenti, Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli bu il nəşri nəzərdə tutulan “Müstəqillik yollarında” kitabının çapa hazırlanması barədə ətraflı məlumat verib.
Qeyd olunub ki, Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin 25 illiyinə həsr edilən “Müstəqillik yollarında” kitabında ölkəmizin keçdiyi məsuliyyətli və şərəfli yolun bütün istiqamətləri əksini tapacaq. Prezident İlham Əliyevin AMEA-nın 70 illik yubileyi mərasimindəki nitqində irəli sürülmüş, ölkəmizin müstəqillik dövrünü əks etdirən monoqrafik elmi tədqiqatın hazırlanıb nəşr olunması ideyasının işığında meydana çıxmış “Müstəqillik yollarında” kitabı üzərində aparılan iş tamamlanmaq üzrədir.
Sonra kitabın müəlliflər heyətinin üzvləri - Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadə, akademik Ramiz Məmmədov, AMEA-nın müxbir üzvləri Ərtegin Salamzadə, Şahbaz Muradov, Əli Nuriyev, professorlar Musa Qasımlı, İlham Məmmədzadə və başqaları çıxış edərək kitabda onlar üçün nəzərdə tutulan bölmələrin başlıca məzmunu və işlənmə vəziyyəti barədə məlumat veriblər.
Azərbaycanın müstəqillik dövrünün elmdə özünün real və obyektiv əksini tapması məsələləri ətrafında müəlliflər arasında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
“Müstəqillik yollarında” kitabında zəngin fotomateriallardan, xəritə və cədvəllərdən istifadə olunacaq.

Assembly of authors’ board of the book “On the ways of independence” held
Electron hall of the Institute of Literature named after Nizami held the assembly of authors' board of the book “On the ways of independence”.
At the event, Vice-President of ANAS director of the Institute of Literature Academician Isa Habibbayli informed about publishing preparation of the book “On the ways of independence”, which is intended to publish this year.
Noted that, ongoing book, devoted 25th anniversary of state independence, will reflect all aspects of honorable and responsible way of our country. Inspirited from the idea pursued by President Ilham Aliyev at the 70th anniversary of ANAS on developing monographic research reflecting independence period, "On the ways of independence" book is under completion.
Then, members of authors’ board – Vice-President of National Olympics Committee Chingiz Huseynzadeh, Academician Ramiz Mammadov, corresponding members of ANAS Ertegin Salamzadeh, Shahbaz Muradov, Ali Nuriyev, Professors Musa Gasimli, Ilham Mammadzadeh and others spoke about the major plot and development state of the chapters intended for them.