Naxçıvanda akademik Yusif Məmmədəliyevin 120 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbirin iştirakçıları Ümummilli Liderin abidəsini ziyarət ediblər
Dekabrın 5-də görkəmli kimyaçı alim akademik Yusif Məmmədəliyevin 120 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbirin iştirakçıları Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Naxçıvan şəhərinin baş meydanında ucalan abidəsini ziyarət ediblər.
Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəsi Ceyhun Cəlilov, AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, akademik Yusif Məmmədəliyevin qızı, AMEA-nın müxbir üzvü Sevda Məmmədəliyeva və digər konfrans iştirakçıları abidə önünə gül dəstələri qoyub, Ulu Öndərin xatirəsini yad ediblər.

Celebration of Academician Yusif Mammadaliyev’s 120th Anniversary in Nakhchivan Begins With Visit to National Leader’s Monument
On December 5, participants of an event dedicated to the 120th anniversary of prominent chemist and academician Yusif Mammadaliyev visited the monument to National Leader Heydar Aliyev located in the main square of Nakhchivan city.
Jeyhun Jalilov, the Presidential Representative in the Nakhchivan Autonomous Republic; Isa Habibbayli, President of ANAS and academician; Firudin Qurbanov, Deputy Minister of Science and Education; Sevda Mammadaliyeva, daughter of academician Yusif Mammadaliyev and corresponding member of ANAS; along with other conference participants laid flowers at the monument and honored the memory of the National Leader.