Naxçıvanda akademik Yusif Məmmədəliyevin 120 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbirin iştirakçıları Ümummilli Liderin abidəsini ziyarət ediblər
Dekabrın 5-də görkəmli kimyaçı alim akademik Yusif Məmmədəliyevin 120 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbirin iştirakçıları Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Naxçıvan şəhərinin baş meydanında ucalan abidəsini ziyarət ediblər.
Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəsi Ceyhun Cəlilov, AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, akademik Yusif Məmmədəliyevin qızı, AMEA-nın müxbir üzvü Sevda Məmmədəliyeva və digər konfrans iştirakçıları abidə önünə gül dəstələri qoyub, Ulu Öndərin xatirəsini yad ediblər.

Участники мероприятия, состоявшегося по случаю 120-летнего юбилея академика Юсифа Мамедалиева, посетили памятник Общенациональному лидеру в Нахчыване
5-го декабря участники мероприятия, состоявшегося по случаю 120-летнего юбилея выдающегося ученого-химика академика Юсифа Мамедалиева, посетили памятник общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, который возвышается на главной площади города Нахчыван.
Полномочный представитель Президента Азербайджанской Республики в Нахчыванской Автономной Республике Джейхун Джалилов, президент НАНА академик Иса Габиббейли, заместитель министра науки и образования Фирудин Гурбанов, дочь академика Юсифа Мамедалиева член-корреспондент НАНА Севда Мамедалиева и другие участники конференции возложили букеты цветов к памятнику и почтили память Великого лидера.