AMEA rəhbərliyi akademik Zərifə xanım Əliyevanın əziz xatirəsini yad edib
Aprelin 28-də AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin üzvləri və Rəyasət Heyəti aparatının məsul şəxsləri Ümummilli Lider Heydər Əliyevin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar elm xadimi, akademik Zərifə xanım Əliyevanın anadan olmasının 103-cü ildönümü münasibətilə Fəxri xiyabanda məzarını ziyarət ediblər.
AMEA nümayəndələri Ulu Öndər Heydər Əliyevin və akademik Zərifə xanım Əliyevanın məzarları önünə əklil və gül dəstələri düzüb, əziz xatirələrini dərin ehtiramla yad ediblər.

28-го апреля в связи со 103-й годовщиной со дня рождения спутницы жизни общенационального лидера Гейдара Алиева, выдающегося ученого-офтальмолога, Заслуженного деятеля науки Азербайджанской Республики академика Зарифы ханум Алиевой президент НАНА академик Иса Габиббейли, члены Президиума НАНА и должностные лица аппарата Президиума посетили могилу академика на Аллее почетного захоронения.
Представители НАНА возложили венок и букеты цветов на могилы великого лидера Гейдара Алиева и академика Зарифы ханум Алиевой, с глубоким уважением почтили их светлую память.