Özbəkistan Respublikası Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti professor Bahrom Abdukhalimov Özbəkistan və Azərbaycan arasında elmi əlaqələrin inkişafına verdiyi töhfələrə görə, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 80 illiyi münasibətilə təsis edilmiş “AMEA-nın döş nişanı” ilə təltif olunub.
Xatirə medalı Özbəkistan Elmlər Akademiyasının prezidenti akademik Şavkat Ayupov tərəfindən professor Bahrom Abdukhalimova təqdim edilib.
Qeyd edək ki, bu mükafat iki ölkə arasında elmi əməkdaşlığın daha da möhkəmləndiyinin açıq göstəricisidir.
Xatırladaq ki, Özbəkistan EA-nın prezidenti akademik Şavkat Ayupov da ötən il noyabrın 3-də AMEA-nın 80 illik yubileyi münasibətilə keçirilən tədbir zamanı AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli tərəfindən sözügedən mükafatla təltif edilmişdi.

За заслуги в развитии научных связей между Узбекистаном и Азербайджаном вице-президент Академии наук Республики Узбекистан профессор Бахром Абдухалимов награжден «Нагрудным знаком НАНА», который был учрежден по случаю 80-летия Национальной академии наук Азербайджана.
Памятную медаль вручил профессору Бахрому Абдухалимову президент Академии наук Узбекистана академик Шавкат Аюпов.
Отметим, что эта награда – очередное свидетельство ещё большего укрепления двустороннего научного сотрудничества.
Напомним, что во время мероприятия, которое состоялось 3-го ноября прошлого года в честь 80-летнего юбилея Национальной академии наук Азербайджана, президент НАНА академик Иса Габиббейли вручил «Нагрудный знак НАНА» президенту АН Узбекистана академику Шавкату Аюпову.