Almaniyalı qonaq Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olub
Almaniyanın Incəsənət və Dini Mədəniyyəti Muzeyinin direktoru Anya Şöne Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyini ziyarət edib.
Görüşdə muzeyin qonağı olan direktor Anya Şöne dövlətlər arasında mədəni-irsi əlaqələrin genişlənməsindən söhbət açaraq, Azərbaycanın multikulturalizmə dəyər verən ölkə olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, burada dini azadlığın yüksək səviyyədə təmin olunmasına, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bütün dinlərin nümayəndələrinə bərabər şəraitin yaradılmasına xüsusi diqqət yetirirlir.
Görüşdə, həmçinin gələcəkdə muzeylər arasında elmi-praktiki konfrans və sərgilərin təşkil edilməsi məsələləri müzakirə edilib.
Sonra qonaqlar muzeyin ekspozisiya zalları ilə tanış olub. H.Z.Tağıyevin xatirə muzeyi onun xüsusi marağına səbəb olub. Almaniyalı qonaq muzeydən xoş təəssüratlarla ayrılıb.

Director of the Museum of Art and Religious Culture of Germany Anja Sean made a visit to the Azerbaijan National History Museum.
At the meeting, describing the expansion of cultural and historical ties between the states, Anja Sean noted that Azerbaijan is country highly touted multiculturalism. Azerbaijan ensures freedom of religion, and pays special attention to the creation of equal conditions to representatives of all religions. As part of the talks it was also discussed about the organization of scientific conferences and exhibitions between museums.
Next, the guest got acquainted with the exposition halls of the museum. Memorial Museum of H.Z.Tagiyev aroused special interest of the German guest and a pleasant experience.