Almaniyalı qonaq Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olub
Almaniyanın Incəsənət və Dini Mədəniyyəti Muzeyinin direktoru Anya Şöne Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyini ziyarət edib.
Görüşdə muzeyin qonağı olan direktor Anya Şöne dövlətlər arasında mədəni-irsi əlaqələrin genişlənməsindən söhbət açaraq, Azərbaycanın multikulturalizmə dəyər verən ölkə olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, burada dini azadlığın yüksək səviyyədə təmin olunmasına, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bütün dinlərin nümayəndələrinə bərabər şəraitin yaradılmasına xüsusi diqqət yetirirlir.
Görüşdə, həmçinin gələcəkdə muzeylər arasında elmi-praktiki konfrans və sərgilərin təşkil edilməsi məsələləri müzakirə edilib.
Sonra qonaqlar muzeyin ekspozisiya zalları ilə tanış olub. H.Z.Tağıyevin xatirə muzeyi onun xüsusi marağına səbəb olub. Almaniyalı qonaq muzeydən xoş təəssüratlarla ayrılıb.

Немецкий гость посетил Национальный музей истории Азербайджана
Директор Музея искусства и религиозной культуры Германии Аня Шоне совершила визит в Национальный музей истории Азербайджана.
На встрече, рассказав о расширении культурно-исторических связей между государствами, Аня Шоне отметила, что Азербайджан является страной, высоко оценивающей мультикультурализм. В Азербайджане обеспечивается свобода вероисповедания и уделяется особое внимание созданию равных условий представителям всех религий. В рамках беседы также был обсужден вопрос касательно организации научно-практических конференций и выставок между музеями.
Далее гости ознакомились с экспозиционными залами музея. Мемориальный музей Г.З.Тагиева вызвал у немецкого гостя особый интерес и приятные впечатления.