Çin Xalq Respublikasının Kommersiya nazirinin müavini Çyan Keminin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olublar.
Qonaqları salamlayan muzeyin ekspozisiyanın təhkükəsizliyi üzrə direktor müavini Həbibə Əliyeva onları tariximizin ən qədim dövrdən bü günə qədər əks etdirdiyi ekspozisiya zalları ilə tanış edib, onları maraqlandıran sualları ətraflı cavablandırıb.
Neft milyonçusu, xeyriyyəçi H.Z.Tağıyevin ev mülkündə yerləşən Şərqlə Qərbin memarlıq üslubunu özündə əks etdirən muzey binası, xüsusilə möhtəşəm Şərq və Avropa zalları çinli qonaqların böyük marağına səbəb olub.

The delegation headed by the Deputy Minister of Commerce of the People's Republic of Chyan Kemin visited the Azerbaijan National History Museum of ANAS.
Welcoming the guests, Deputy Director of the museum for security Habib Aliyev familiarized them with exposition halls that reflect our history from ancient times to the present. She also gave detailed answers to visitors’ questions.
The museum building, located in the home of a millionaire and philanthropist H.Z.Tagiyev, reflects the architectural style of the East and the West, particularly the majestic Oriental and European halls have aroused great interest of Chinese visitors.