Çin Xalq Respublikasının Kommersiya nazirinin müavini Çyan Keminin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində olublar.
Qonaqları salamlayan muzeyin ekspozisiyanın təhkükəsizliyi üzrə direktor müavini Həbibə Əliyeva onları tariximizin ən qədim dövrdən bü günə qədər əks etdirdiyi ekspozisiya zalları ilə tanış edib, onları maraqlandıran sualları ətraflı cavablandırıb.
Neft milyonçusu, xeyriyyəçi H.Z.Tağıyevin ev mülkündə yerləşən Şərqlə Qərbin memarlıq üslubunu özündə əks etdirən muzey binası, xüsusilə möhtəşəm Şərq və Avropa zalları çinli qonaqların böyük marağına səbəb olub.

Заместитель министра коммерции Китая посетил Национальный музей истории Азербайджана
Делегация во главе с заместителем министра коммерции Китайской Народной Республики Чьяном Кемином побывали в Национальном музее истории Азербайджана НАНА.
Поприветствовав гостей, заместитель директора по безопасности экспозиции музея Хабиба Алиева ознакомила их с экспозиционными залами, отражающими нашу историю с древнейших времен по настоящее время. Она также подробно давала ответы на интересующие гостей вопросы.
Здание музея, расположенного в доме миллионера и мецената Г.З.Тагиева, отражающем в себе архитектурный стиль Востока и Запада, в частности, величественные Восточный и Европейский залы вызвали большой интерес китайских гостей.