İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin əməkdaşları AMEA-nın Təcrübə-Sənaye Zavodunda olublar
AMEA-nın Təcrübə-Sənaye Zavodunda (TSZ) İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin əməkdaşları ilə görüş keçirilib. Görüş ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatlarda AMEA-nın rolunun öyrənilməsi və TSZ ilə tanışlıq məqsədi daşıyırdı.
Zavodda müxtəlif innovativ məhsulların istehsal prosesi ilə yaxından tanış olan İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin əməkdaşlarına qiymət, keyfiyyət və rəqabət üstünlükləri, istehsal prosesinin beynəlxalq ISO sertifikatlarına tam cavab verməsi və əlverişli infrastruktur imkanları barədə ətraflı məlumat verilib. Qonaqlar, həmçinin TSZ ərazisində yerləşən sürtkü yağları, Əmtəə Parkı, AMEA Elm və Texnologiya Parkı, laboratoriyalar və qablaşdırma prosesi ilə də tanış olublar. Onlara yüksək rəqabət üstünlükləri olan AMEA-nın elektron idarəetmə sistemləri və proqram təminatı ilə hazırlanan müxtəlif innovativ layihələr təqdim olunub.
Daha sonra İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin əməkdaşları AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İşlər İdarəsinin müdiri, s.e.f.d. Fətəli Abdullayevlə görüşüblər. Görüşdə Akademiyanın məhsullarına tələbin formalaşdırılması, innovativ məhsulların istehsalata tətbiq edilməsi və qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanlarının öyrənilməsi kimi bir sıra mühüm məsələlər müzakirə olunub.
Ölkə rəhbərliyinin apardığı iqtisadi islahatlara töhfə vermək və milli iqtisadiyyatın inkişafında elmin rolunu artırmaq məqsədi ilə AMEA və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi arasında müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi qərara alınıb.

Associates of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication visited ANAS Experience-Industry Plant
ANAS Experience-Industry Plant (EIP) held meeting with associates of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. The meeting aimed at studying the role of ANAS in reforms carried out in the country and acquaintance with EIP.
After reviewing the production process of various innovative products in the plant, the staff of Center for Analysis of Economic Reforms and Communication was informed about price, quality and competitive advantages, manufacturing process to meet international ISO certifications, and flexible infrastructure possibilities. The guests also were familiar with lubricants, Commodities Park, located in the area of EIP, ANAS Science and Technology Park, laboratories and process of packaging. They were submitted various innovative projects, which were developed by electron control systems and software of ANAS.
Later on, associates of Center for Analysis of Economic Reforms and Communication met with chief of Administration Office of ANAS PhD in political sciences Fatali Abdullayev.
ANAS and Center for Analysis of Economic Reforms and Communication agreed on collaboration in various directions with the goal of contributing economic reforms pursued by state management and increase the role of science in development of national economy.