Misir Ərəb Respublikasının Azərbaycandakı Səfirliyinin Mədəniyyət və Təhsil Əlaqələri Mərkəzinin direktoru Əhməd Sami Elaydi AMEA-nın Naxçıvan Bölməsində olub.
Bölmənin Tarix, Etnoqrafiya və Arxeologiya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Fəxrəddin Səfərli qonağa bölmənin fəaliyyət istiqamətləri, burada aparılan araşdırmalar və əldə olunan nəticələr barədə ətraflı məlumat verib.
Əhməd Sami Elaydi ölkələrimiz arasında genişlənən əlaqələrin çoxşaxəli olduğunu bildirərək, mədəniyyət və təhsil sahəsindəki əlaqələrin hazırkı vəziyyətindən danışıb.

Chairman of Egypt Culture Center in Baku visited ANAS Nakhchivan Branch
Director of Center for Culture and Education under Embassy of Egypt Arab Republic to Azerbaijan Ahmad Sami Elaydi visited ANAS Nakhchivan Branch.
Director of the Institute of History, Ethnography and Archaeology, corresponding member of ANAS, Prof. Fakhraddin Safarli informed the guest on priorities of the Branch, conducted studies, obtained achievements and vital scientific outputs.
Sami Elaydi notified the varied ties between two countries and spoke about state-of-the-art condition of ties in culture and education.