AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) Elmi-Texniki Şuranın növbəti iclası keçirilib.
Öncə RSXM-nin baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli iclasın gündəliyi barədə iştirakçılara məlumat verib.
Tədbirdə akademik Hətəm Quliyev "Geoloji mühitin öyrənilməsi üçün seysmik kəşfiyyat və seysmoloji məlumatların birgə istifadəsi" mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Daha sonra mərkəzdə 2016-cı ildə aparılmış elmi-istehsalat işlərinin bölmələr üzrə hesabatları müzakirə edilib.
Tədbirdə, həmçinin mərkəzin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri Vüqar Fərəcov cari ildə mərkəzdə çalışan gənclərin fəaliyyəti ilə bağlı təqdimatla çıxış edib.

ANAS Republican Seismic Survey Center hosted a meeting of the Scientific and Technical Council
Fist, General Director of the RSSC, corresponding member Gurban Yetirmishli spoke about the agenda of the meeting.
Academician of ANAS Hatam Guliyev reported on "Seismic exploration and seismic information for the study of geological environment for join cooperation".
Academician of ANAS Hatam Guliyev reported on "Sharing of seismic investigation and seismological data for studying of the geological environment".
Then, were discussed reports of research and production of works on Departments carried out at at the center in 2016.
At the event, Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of the Center Vugar Farajov delivered a paper on the activities of young people employed in the center.