“İmzalı görüş” layihəsi çərçivəsində Binəqədi rayon R.Əliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəbdə AMEA-nın Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Abbasovla görüş keçirilib.
Tədbirdə Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Aygün Əliyeva, Bakı Şəhər Təhsil İdarəsinin nümayəndələri - Şirindil Əhmədov, Xədicə Quliyeva, YAP Binəqədi Rayon Təşkilatının rəsmisi Rahil Şükürov və digər şəxslər iştirak ediblər.
Görüşdə kimya elminə əvəzsiz töhfələr vermiş görkəmli alim Vaqif Abbasovun həyat və elmi fəaliyyəti, bədii yaradıcılığı haqqında tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verilib. Məktəblilər alimə həsr olunmuş xüsusi proqram təqdim ediblər.
Sonra Vaqif Abbasov şagirdlərlə söhbət edib, onlarla fikirlərini bölüşüb.
Sonda Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu ilə 3 nömrəli tam orta məktəb arasında əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalanması barədə razılıq əldə olunub.

Within the framework of the “Autographed meeting” project secondary Binagadi district school #3 after R. Aliyev held a meeting with the Director of ANAS Institute of Petrochemical Processes, Academician Vagif Abbasov.
Deputy Head of the Executive Power of Binagadi District Aygun Aliyeva, The representatives of Baku City Education Department - Shirindil Ahmadov, Khadija Guliyeva, the official of the Binagadi regional organization of NAP Rakhil Shukurov and others took part at the event.
At the meeting, the participants of the event were provided with detailed information about the life, scientific activity and art of the prominent scientist Vagif Abbasov, who made an invaluable contribution to the development of chemical science. Then the schoolchildren presented a special program dedicated to the scientist.
Then, Vagif Abbasov talked with the students, shared his thoughts with them.
In conclusion, an agreement was reached on signing a cooperation agreement between the Institute of Petrochemical Processes and the full secondary school # 3.