Aprelin 28-də saat 10:00-da AMEA-nın Əsas binasında Arxeologiya və Etnoqrafiya İnstitutu tərəfindən Naxçıvan Muxtar Respublikasının yaranmasının 90 illiyinə həsr edilmiş “Azərbaycan arxeologiya və etnoqrafiya elmlərinin inkişafında Naxçıvan məktəbinin rolu” mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək.
Məqsəd Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisində aşkar edilmiş tarixi abidələrin, Naxçıvan arxeologiya və etnoqrafiya məktəbinin əldə etdiyi nailiyyətlərin, həmçinin, Azərbaycan arxeoloq və etnoqraflarının apardıqları tədqiqatların mahiyyətinin və milli arxeologiya və etnoqrafiyanın qarşısında duran yeni tədqiqat istiqamətlərinin göstərilməsidir.

“Role of Nakhchivan school in development of Azerbaijan archaeology and ethnography sciences” conference to be held
25.04.2014 00:00
ANAS Institute of Archaeology and Ethnography will host for “Role of Nakhchivan school in development of Azerbaijan archaeology and ethnography sciences” conference dedicated to 90th anniversary of the establishment of Nakhchivan Autonomous Republic at main building of ANAS on April 28, 2014.
Conference aims facing of historical monuments discovered in the territory of the Nakhchivan Autonomous Republic, achievements obtained by archeology and ethnography school of Nakhchivan, the nature of the researches carried out by archaeologists and ethnographers as well as new research directions upcoming before national archeology and ethnography.