AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında "Azərbaycanda sosial innovasiyalar və təşəbbüskarlıq" mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbirdə AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park), Gənclər və İdman Nazirliyi (GİN), İqtisadiyyat Nazirliyi (İN), Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyası (ASK), İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı üzrə Dövlət Fondu (İTİDF), "Social Hub" İnnovasiyalar Mərkəzinin rəsmiləri, Avropa İttifaqı, Birləşmiş Millətlər Təşkilatı, vətəndaş cəmiyyətinin nümayəndələri, həmçinin biznes inkubatorlar və gənc alimlər iştirak ediblər.
Tədbirdə "Social Hub" İM-nin həmtəsisçisi Nərgiz Xələf təmsil etdiyi qurumun əsas hədəflərindən birinin ölkəmizdə sosial innovasiyalar və təşəbbüskarlığın təşviqi, həmçinin qlobal ekosistemə inteqrasiyasının həyata keçirilməsi olduğunu bildirib. O, AMEA YT Parkın əsas tərəfdaşlığı ilə mərkəzin Azərbaycanda milli innovasiya ekosisteminin inkişaf etdirilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcəyini söyləyib.
Sonra AMEA YT Parkın direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev çıxış edərək ölkəmiz üçün sosial innovasiyalar və sahibkarlığın vacibliyindən bəhs edib. Qeyd edib ki, bu sahənin inkişaf etdirilməsi məqsədilə beynəlxalq qurumlarla əməkdaşlıq böyük əhəmiyyət kəsb edir.
İclasda digər çıxış edənlər ölkəmizin davamlı inkişafında sahibkarlığın mühüm rol oynadığını, innovativ təşəbbüslərin həyata keçirilməsində gənclərə dəstək göstərilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Daha sonra "Social Hub" İM-nin həmtəsisçisi Amin Məmmədov mərkəzin fəaliyyət sahələri və gələcək layihələri haqqında məlumat verib.
Sonda İM-in digər həmtəsisçisi Vüsal Süleymanlı "Azərbaycanda sosial innovasiyalar və təşəbbüskarlıq" mövzusunda təqdimatla çıxış edib.

An event titled "Social Innovations and Entrepreneurship in Azerbaijan"
An event titled "Social Innovations and Entrepreneurship in Azerbaijan" was held in the Central Scientific Library of ANAS.
The event was attended by representatives of ANAS High Tech Park, Ministry of Youth and Sport, Ministry of Economy, Azerbaijan Confederation of Entrepreneurs, State Fund for Information Technology Development (SFITD), “Social Hub” Innovations Center,  United Nations, civil society representatives, as well as business incubators and young scientists.
Nargiz Khalaf, Co-founder of Social Hub, said that one of the main goals of the organization represented by the “Social Hub” was to promote social innovation and entrepreneurship in our country and to integrate into the global ecosystem.
Then the director of ANAS HT Park, PhD in agricultural sciences Vugar Babayev spoke about the importance of social innovation and entrepreneurship for our country. He noted that cooperation with international organizations is of great importance for the development of this sphere.
Later, the co-founder of the “Social Hub” Amin Mammadov informed about the center's activities and future projects.
Finally, Vusal Suleymanli, the other co-founder of the interprise, made a presentation on "Social Innovations and Entrepreneurship in Azerbaijan".