AR Prezidenti İlham Əliyevin “Mirzə Şəfi Vazehin 220 illik yubileyinin keçirilməsi haqqında” 3 fevral 2014-cü il tarixli Sərəncamına uyğun olaraq ölkəmizdə bir sıra silsilə tədbirlər həyata keçirilir. Bu tədbirlər çərçivəsində Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin təşəbbüsü ilə AMEA Gəncə Bölməsində Mirzə Şəfi Vazehin həyat və yaradıcılığını əks etdirən veb-sayt hazırlanıb.
Yaxın günlərdə istifadəyə veriləcək “3w.mirzashafi.az” saytı 7 bölmədən ibarət olacaq. Burada Mirzə Şəfi Vazehin həyat və yaradıcılığı, onun hikmətli sözləri, xələfləri və sələfləri haqqında ətraflı məlumat veriləcək.
Saytın ana səhifəsində dahilərin Mirzə Şəfi Vazeh haqqında dediyi sözlər, biblioqrafiya bölməsində ədib haqqında yazılan kitab və biblioqrafiyalar barədə məlumatlar yer alacaq. Musiqi bölməsində isə dahi şairin şeirlərinə bəstələnmiş musiqilərin notları yerləşdiriləcək.
Sayta Mirzə Şəfi Vazehin Avropanın Berlin Milli Arxivi və Kitabxanası, eləcə də Almaniyanın Prussiya mədəni irsi Mərkəzindən ölkəmizə gətirilmiş əlyazmaları da yerləşdiriləcək.

In accordance with the order of President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev " On celebrating Mirza Shafi's 220th anniversary” dated February 3, 2014, a series of actions carry out in the country . As a part of the actions, website reflecting Mirza Shafi Vazeh’s life and activity has been prepared at Ganja department by the initiative of Executive Power of Ganja .
Recently " 3w.mirzashafi.az " site will be launched recently and consist of 7 sections . The site will reflect Mirza Shafi Vazeh’s life and activity, his wise words , detailed information about the successors and predecessors .
Mirza Shafi’s manuscripts from National Archives and Library of Berlin, Europe, as well as the Prussian Cultural Heritage Center of Germany will also be posted in the site.