Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyətində AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin (RSXM) Şamaxı seysmik stansiyasının müdiri İsmət Qasımovun 80 illik yubileyi qeyd edilib.
Tədbirdə AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev, Yer Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Fəxrəddin Qədirov, RSXM-nin baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli, Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Tahir Məmmədov və digər şəxslər iştirak ediblər.
Yubiley mərasimində Q.Yetirmişli və T.Məmmədov çıxış edərək İ.Qasımovun Azərbaycanda seysmologiya sahəsinin inkişafındakı rolundan və xidmətlərindən danışıblar.
Daha sonra İ.Qasımova fəaliyyətinə görə, Yer Elmləri Bölməsi tərəfindən Fəxri fərman və hədiyyə təqdim edilib.

Anniversary of the head of Shamakhi seismic station of the National Seismological Survey Center of ANAS, Ismet Gasimov’s 80th anniversary was celebrated in Shamakhi District Executive Power.
The event was attended by ANAS vice-president, academician Ibrahim Guliyev, academic - secretary of the Division of Earth Sciences, academician Fakhraddin Gadirov, general director of RSSC, corresponding member of ANAS Gurban Yetirmishli, head of Shamakhi District Executive Power and other officials.
Speaking at the anniversary, Yetirmishli and T. Mammadov spoke about the scientist’s role and merits in the development of seismology in Azerbaijan.
Further, I. Gasimov was awarded the Honorary Order and gift by the Division of Earth Sciences for his activity.