AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzi (ŞREM) və Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Şəki filialının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Mən İmadəddin Nəsimi haqqında nə bilirəm?” adlı esse müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimi olub.
İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinə həsr olunan müsabiqədə Şəki rayonunun ümumtəhsil məktəblərinin VIII-XI sinif şagirdləri iştirak ediblər.
Tədbiri ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü açaraq müsabiqənin ölkə başçısının 2019-cu ilin “Nəsimi ili” elan edilməsi haqqında Sərəncamına əsasən baş tutduğunu bildirib, rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti, nailiyyətləri barədə iştirakçılara məlumat verib.
Sonra çıxış edən ŞREM-in böyük elmi işçisi, riyaziyyat üzrə elmlər doktoru, professor Firədun İbrahimov müsabiqənin mahiyyəti, gənc nəslin dünyagörüşünün formalaşmasında bu cür tədbirlərin rolu barədə danışıb.

The awarding ceremony of the essay competition “What do I know about Imadaddin Nasimi?”, organized by the Sheki Regional Scientific Center (SRRC) of ANAS and Sheki affiliate of Azerbaijan State Pedagogical University, took place.
The competition dedicated to the 650th anniversary of Imadaddin Nasimi was attended by students of the VIII-XI grades of secondary schools in the Sheki district.
The opening speech was opened by the director of the SRRC, PhD in Physics-Mathematics Yusif Shukurlu, who said that the event was held in accordance with the President’s Order on the announcement of the year 2019 in the country as the Year of Nasimi.
The senior scientific researcher of the SRSC of ANAS, Doctor of mathematical sciences, professor Firadun Ibrahimov highlighted the significance of this competition and importance of such events for shaping the worldview of the young generation.
Then the results of the competition were announced, winners and participants were awarded diplomas and valuable prizes.