AMEA-nın Naxçıvan Bölməsinin İncəsənət, Dil və Ədəbiyyat İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zülfiyyə İsmayıl Rusiya Federasiyası Elmi İctimai Təşkilatının “İnterclover” beynəlxalq layihəsinin diplomuna layiq görülüb.
Tədqiqatçı-alim elmi-tədqiqat və tədris-metodiki müəssisə əməkdaşlarının, eləcə də ali məktəb müəllimlərinin iştirak etdiyi müsabiqəyə “Naxçıvan və Şərqi Anadolu dialekt və şivələrində sözyaradıcılığı problemi” adlı ingilis dilindəki monoqrafiyasını layihə şəklində təqdim edib.
Beynəlxalq müsabiqənin bu günlərdə açıqlanan nəticələrinə görə Zülfiyyə İsmayıl dilçilik və ədəbiyyatşünaslıq sahəsində II dərəcəli diploma layiq görülüb.

Ведущий научный сотрудник Института искусства, языка и литературы Нахчыванского отделения НАНА, доктор философии по филологии, доцент Зульфия Исмаил была удостоена диплома международного конкурса проектов «İnterclover», который проводился Научной общественной организацией «Профессиональная наука» (Российская Федерация).
Ученый-исследователь представила в виде проекта на конкурс, на котором приняли участие сотрудники научно-исследовательских и учебно-методических учреждений, а также педагоги высших школ, свою монографию «Проблема словообразования в диалектах и говорах Нахчывана и Восточной Анатолии» (на английском языке).
По итогам конкурса, обнародованным несколько дней назад, Зульфия Исмаил была удостоена диплома II степени в области языкознания и литературоведения.