AMEA Elmi İnnovasiyalar Mərkəzinin əməkdaşı Almaniya Menecment Akademiyasının sertifikatına layiq görülüb
26.11.2014 00:00
AMEA Elmi İnnovasiyalar Mərkəzinin şöbə müdiri Eldar Şirəliyev 19 oktyabr - 15 noyabr 2014 il tarixlərində Almaniyanın Aşağı Saksoniya əyalətinin Almaniya Menecment Akademiyasında menecment üzrə tədris-təcrübə keçmiş, beynəlxalq sertifikata layiq görülmüşdür.
Elmi İnnovasiyalar Mərkəzinin iclasında həmin sertifikatın təqdimat mərasimi keçirilmişdir.
İxtisasartırma kursu Almaniya Federativ Respublikasının Federal İqtisadiyyat və Texnologiyalar Nazirliyi ilə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi arasında imzalanmış “Anlaşma Memorandumu”na müvafiq olaraq təşkil edilmişdir. E.Şirəliyev Almaniyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyəti tərəfindən keçirilmiş müsabiqədən keçərək ixtisasartırma kursunda iştirak etmək hüququ qazanmışdır.

Сотрудник Центра научных инноваций НАНА удостоен сертификата Немецкой академии менеджмента
Зав.отделом Центра научных инноваций НАНА Эльдар Ширалиев с 19-го по 15-е ноября прошел учебно-практический курс по менеджменту в Немецкой академии менеджмента Нижней Саксонии (Германия) и удостоен международного сертификата.
Курсы повышения квалификации были организованы в соответствии с «Меморандумом о взаимопонимании», подписанным между Министерством федеральной экономики и технологий Федеративной Республики Германия и Министерством экономики и промышленности Азербайджанской Республики. Отметим, что Э.Ширалиев получил право на участие в курсах повышения квалификации, пройдя конкурс Германского общества по международному сотрудничеству.