Riyaziyyatçı alimin məqaləsi yüksək impakt faktorlu jurnalda işıq üzü görüb
AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun böyük elmi işçisi, mexanika üzrə fəlsəfə doktoru Emin Bağırovun “Daxili və xarici hidrostatik təzyiqlərdən yaranan qeyri-bircins ilkin gərginlikli içiboş ikiqat silindirdə burulma dalğa dispersiyası” adlı məqaləsi Cənubi Koreyanın “Structural Engineering and Mechanics” jurnalında dərc olunub.
Məqalənin dərc olunduğu jurnal Struktur Mühəndislik və Mexanika Beynəlxalq Assosiasiyanın rəsmi elmi dərgisidir və 2,984 impakt faktora malikdir.
Qeyd edək ki, tədqiqat mövzusu ilə əlaqədar doktorluq dissertasiyası yerinə yetirən alimin bundan əvvəlki məqalələri ABŞ-a və Niderlanda məxsus yüksək impakt faktorlu jurnallarda dərc olunub.

The mathematician's article was published in a high-impact journal
The article of the senior researcher of the Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS, Doctor of Philosophy in Mechanics Emin Bagirov was published in the South Korean journal "Structural Engineering and Mechanics".
The journal in which the article is published is the official scientific journal of the International Association of Structural Engineering and Mechanics and has an impact factor of 2,984.
It should be noted that the scientist's previous articles on the topic of research have been published in high-impact journals in the United States and the Netherlands.