AMEA Rəyasət Heyəti Mərkəzi Aparatının II Xüsusi şöbəsində seminar-məşğələ keçirildi
bron edilmiş hərbi vəzifəlilərin hesabatının hazırlanmasını təmin etmək məqsədilə hərbi uçot və bron etmə işlərini icra edən AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının əməkdaşları ilə seminar-məşğələ keçirildi.
Tədbirdə AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında hərbi vəzifəlilərin hərbi uçot və bron edilməsi işlərini aparan əməkdaşlar, AR İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti İdarəsinin nümayəndələri iştirak edirdilər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan şöbənin rəisi Eldar Quliyev gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat verdi. AMEA Rəyasət Heyətinin AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında hərbi uçot və bron etmə işlərinin vəziyyəti və bu sahədə illik hesabatların hazırlanması haqqında 22 oktyabr 2013-cü il tarixli Sərəncamını xatırladan E.Quliyev uçot və bron etmə işlərinin mütəmadi olaraq aparıldığını diqqətə çatdırdı.
Tədbirdə İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin nümayəndəsi Bəhruz Seyidov, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti İdarəsinin nümayəndəsi, polkovnik-leytenant Malik Məmmədov AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında hərbi uçot və bron etmə işlərinin vəziyyəti barədə və bu sahədə çalışan işçilərin hesabatlarının hazırlanması qaydalarının təkmilləşdirilməsi haqqında göstərişlərlə çıxış etdilər.
Seminarın ikinci hissəsində şöbənin baş mütəxəssisi, mayor Cahid Hüseynov iştirakçılara hesabatların aparılması qaydalarını izah etdi.

II Special Department of ANAS Central Administration of the Presidium held workshop
of ANAS Central Administration of the Presidium held workshop to the representatives of scientific institutions and organizations of ANAS making military registration and reservation work on November 27, 2013.
At the meeting were attended staff engaged in military registration and reservation at scientific institutions and organizations, delegates of AR Ministry of Economy and Industry, and State Survey Office for Mobilization and Conscription.
Opening the meeting, head of the office Eldar Guliyev informed about the issues on the agenda. Brought to mind decision of the Presidium of ANAS dated October 22, 2013 on military registration and reservation status in the scientific institutions and organizations of ANAS as well as annual reports in this field.
In the event, deleagte of the Ministry of Economy and Industry Bahruz Seyidov, State Survey Office for Mobilization and Conscription Lieutenant-Colonel Malik Mammadov reported on status of military registration and reservation works in the scientific organizations, and improvement rules of annual reports of the employees working in this field.
In the second part of the workshop, chief officer of the office, Major Javid Huseynov explained the rules of reports.