“Özümüzü və dünyanı dərketmə yolunda” elmi məqalələr toplusu işıq üzü görüb
AMEA İnsan Hüquqları üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunundoktorant və dissertantlarının elmi nəşrlərindən ibarət “Özümüzü və dünyanı dərketmə yolunda” elmi məqalələr toplusu nəşr olunub.
“Elm və təhsil” nəşriyatında çapdan çıxmış kitabın elmi redaktoru AMEA İnsan Hüquqları üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru Aytən Mustafayeva, nəşrə hazırlayanlar Mübariz HacıyevNərgiz Yusifzadə və Səbuhi Əliyevdir.
Kitabda “Yeni texnologiyaların yaranmasında ictimai və fundamental elmlərin inteqrativ rolu”, “Tibbi hüququn qorunması-insan hüquqlarının qorunması amili kimi”, “Kütləvi-informasiya azadlığının siyasi-hüquqi təminatı”, “Azərbaycan-İƏT çoxtərəfli əməkdaşlığı və Heydər Əliyev” və digər mövzularda məqalələr öz əksini tapıb.

PhD students and masters degree of ANAS Institute of Human Rights has published “Cognition of us and the world” bulk.
Scientific editor of the book publishing in the “Science and education” house is director of the above mentioned institute, PhD in law Ayten Mustafayeva, authors – Mubariz Hajiyev, Nargis Yusifzadeh and Sebuhi Aliyev.
The bulk embraces “The role of new technologies in the creation of integrative social and basic sciences”, “Medical rights as a factor in the protection of human rights protection”, “Mass-political and legal guarantees of freedom of information”, “ECO multilateral cooperation of Azerbaijan and Heydar Aliyev” etc. papers.